
Szakács-Paál István a mikrofonnál. Polgármesterjelöltként folytathatja a kampányt
Fotó: László Ildikó
Megvannak Székelyudvarhelyen a vasárnapi RMDSZ-es előválasztás eredményei a polgármesterjelöltekre vonatkozóan. Szakács-Paál István majdnem kétszer annyi szavazatot kapott, mint két vetélytársa együtt.
2024. április 07., 22:522024. április 07., 22:52
2024. április 07., 22:572024. április 07., 22:57
„Székelyudvarhely nyert!” – jelentette be „kampányosan” az RMDSZ székelyudvarhelyi előválasztásának eredményeit vasárnap este Antal Lóránt szenátor, a szövetség székelyudvarhelyi szervezetének elnöke. Az ismertetett adatok szerint 4876-on voksoltak vasárnap:
Ilyés Szabolcsra 1037-en voksoltak, míg Demeter István neve mellé 614-en ikszeltek. Összesen 75 érvénytelen szavazatot számoltak.

Több szavazókörzetben sorok alakultak ki az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének vasárnapi előválasztásán, amelyen a szövetség polgármester- és tanácsosjelöltjeiről dönthetnek a szavazók. Este nyolc óráig tart az előválasztás.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
2 hozzászólás