
Fotó: László Ildikó
Rendkívüli tárlatvezetés lesz a Haáz Rezső Múzeum Pálosok című kiállításán március 18-án és 21-én. Kivételes alkalmakon Darvas-Kozma József pápai káplán, valamint Bátor Botond hargitafürdői pálos szerzetes vezeti körbe az érdeklődőket.
2023. március 13., 10:532023. március 13., 10:53
2023. március 13., 10:592023. március 13., 10:59
A pálos rend történetét bemutató időszakos kiállításon kivételes alkalommal március 18-án, szombaton 14 órától Darvas-Kozma József pápai káplán, esperes-plébános, március 21-én, kedden 18 órától pedig Bátor Botond hargitafürdői plébános, pálos szerzetes tartanak tárlatvezetést. Az egyházi méltóságok kutatásaik révén saját szemszögükből ismertetik a kiállítást.
A tárlatvezetésen a helyek száma korlátozott,
amelyet a muzeumpedagogia@hrmuzeum.ro e-mail címen vagy a 0266 218 375-ös telefonszámon jelezhetnek az érdeklődők. Az eseményén való részvételt biztosító belépődíj 8 lej.
Március 15-én, nemzeti ünnepünk alkalmával a Pálosok kiállítás díjmentesen látogatható.

Rendhagyó helyszínen, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébániatemplomban tartották meg csütörtökön a pálos rend történetét bemutató Pálosok című vándorkiállítás ünnepi megnyitóját.

Pálosok címmel nyílik rendhagyó tárlat csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, amelyen a magyar alapítású rend történetét mutatják be a kiállított műtárgyak, installációk által.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!