
Fotó: Borbély Fanni
Elfogadták a megvalósíthatósági tanulmányt a csíkszeredai Gyermeksétány utcai szociális központ felújításához. Ugyanakkor rábólintottak egy övezeti rendezési tervhez is, ami Csíkszereda majdani keleti elkerülőútjának létrehozásához szükséges.
2024. december 12., 14:272024. december 12., 14:27
2024. december 12., 17:042024. december 12., 17:04
Több fontos napirendi pontot tárgyalt csütörtökön soron kívüli ülésén a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Egyrészt
A munkálatok elvégzésére 18 hónapot szabott meg a tervező, a becslések szerint a beruházás 15,4 millió lejbe kerülne. Többek között a szerkezet, az alap és a falak megerősítését, az épület hőszigetelését és a nyílászárók cseréjét végeznék el.

Tiltakoznak a szülők az ellen, hogy a taplocai iskolaközpont fiúbentlakásába költöztessék a szociális központ lakóit. Az érintett tanintézetvezetők is ellenkeznek. A csíkszeredai városvezetés szerint életveszély van, ezért elsődleges a segítségnyújtás.
Mint ismert, ebben az épületben működött a város szociális központja hajléktalanszállóval és szociális lakásokkal. A létesítményből azonban év elején ki kellett költöztetni a benne működő hajléktalanszálló és a szociális lakások lakóit, mert a szakvéleményezések szerint az épület nem bizonyult földrengésbiztosnak. Azóta üresen áll a négyszintes tömbház.

Halaszthatatlanná vált, hogy a csíkszeredai szociális központot – amelynek részét képezi a hajléktalanszálló és több szociális lakás – elköltöztessék a Gyermek sétány 9. szám alatti tömbházból. Az épület ugyanis nem földrengésbiztos.
Az önkormányzati képviselők továbbá
Albert Sándor főépítész ezzel kapcsolatban a testületnek elmondta, hosszú ideje dolgoznak ezen a terven, több rendben tartottak közvitát a témában, majd hosszú engedélyeztetési folyamat után végre elkészültek vele.
Fotó: Borbély Fanni
„Ez az övezeti rendezési terv lehetővé teszi a város hosszútávú fejlődését azzal, hogy a keleti lakóövezetekben egy közlekedési alternatívát biztosít, azaz megteremti egy útterv lehetőségét” – magyarázta. A PUZ mintegy 11 hektáros területet ölel fel. Ennek az elkerülőútnak a zsögödi oldalán az érintett területen az övezeti rendezési tervet már tavaly elfogadták. Ez az elkerülőút gyakorlatilag a város déli és keleti részét kapcsolja össze az északi oldallal. Mint korábban írtuk, a Zsögödi Nagy Imre utcabeli kétszintes útkereszteződéstől indulva a Nagy Laji-dombja mögött a Csíkszentlélek felőli városkijáratot, onnan pedig a Szék és Nagymező utcát lehet majd ezen az útvonalon elérni.
A testület ugyanakkor a Kós Károly utca, a Szentkirály utca és a zónához tartozó Hunyadi János utcarész felújításához módosította a megvalósíthatósági tanulmányt, hogy hozzáfoghassanak a kivitelezés közbeszerzéséhez.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!