
Fotó: Borbély Fanni
Elfogadták a megvalósíthatósági tanulmányt a csíkszeredai Gyermeksétány utcai szociális központ felújításához. Ugyanakkor rábólintottak egy övezeti rendezési tervhez is, ami Csíkszereda majdani keleti elkerülőútjának létrehozásához szükséges.
2024. december 12., 14:272024. december 12., 14:27
2024. december 12., 17:042024. december 12., 17:04
Több fontos napirendi pontot tárgyalt csütörtökön soron kívüli ülésén a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Egyrészt
A munkálatok elvégzésére 18 hónapot szabott meg a tervező, a becslések szerint a beruházás 15,4 millió lejbe kerülne. Többek között a szerkezet, az alap és a falak megerősítését, az épület hőszigetelését és a nyílászárók cseréjét végeznék el.

Tiltakoznak a szülők az ellen, hogy a taplocai iskolaközpont fiúbentlakásába költöztessék a szociális központ lakóit. Az érintett tanintézetvezetők is ellenkeznek. A csíkszeredai városvezetés szerint életveszély van, ezért elsődleges a segítségnyújtás.
Mint ismert, ebben az épületben működött a város szociális központja hajléktalanszállóval és szociális lakásokkal. A létesítményből azonban év elején ki kellett költöztetni a benne működő hajléktalanszálló és a szociális lakások lakóit, mert a szakvéleményezések szerint az épület nem bizonyult földrengésbiztosnak. Azóta üresen áll a négyszintes tömbház.

Halaszthatatlanná vált, hogy a csíkszeredai szociális központot – amelynek részét képezi a hajléktalanszálló és több szociális lakás – elköltöztessék a Gyermek sétány 9. szám alatti tömbházból. Az épület ugyanis nem földrengésbiztos.
Az önkormányzati képviselők továbbá
Albert Sándor főépítész ezzel kapcsolatban a testületnek elmondta, hosszú ideje dolgoznak ezen a terven, több rendben tartottak közvitát a témában, majd hosszú engedélyeztetési folyamat után végre elkészültek vele.
Fotó: Borbély Fanni
„Ez az övezeti rendezési terv lehetővé teszi a város hosszútávú fejlődését azzal, hogy a keleti lakóövezetekben egy közlekedési alternatívát biztosít, azaz megteremti egy útterv lehetőségét” – magyarázta. A PUZ mintegy 11 hektáros területet ölel fel. Ennek az elkerülőútnak a zsögödi oldalán az érintett területen az övezeti rendezési tervet már tavaly elfogadták. Ez az elkerülőút gyakorlatilag a város déli és keleti részét kapcsolja össze az északi oldallal. Mint korábban írtuk, a Zsögödi Nagy Imre utcabeli kétszintes útkereszteződéstől indulva a Nagy Laji-dombja mögött a Csíkszentlélek felőli városkijáratot, onnan pedig a Szék és Nagymező utcát lehet majd ezen az útvonalon elérni.
A testület ugyanakkor a Kós Károly utca, a Szentkirály utca és a zónához tartozó Hunyadi János utcarész felújításához módosította a megvalósíthatósági tanulmányt, hogy hozzáfoghassanak a kivitelezés közbeszerzéséhez.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!