Ezzel az üzenettel küldték a csíkkozmásiak adományaikat a csíkszeredai, leukémiás Nagy Orsolyának. A hétvégén Orsi édesanyjának több mint négyezer lejt adtunk át.
2011. november 06., 10:342011. november 06., 10:34
2011. november 07., 18:302011. november 07., 18:30
Botos Lenke átadja a csíkkozmásiak adományát. Összefogtak Orsiért
„Szeretnék gyűjteni a faluban Orsinak. Kevés szabadidőm van, de arra gondoltam, segítek” – ezzel hívott fel a marosvásárhelyi kórházban fekvő kislányról szóló első cikk megjelenése után a csíkkozmási Botos Lenke. Az elképzelést tett követte, és a fiatalasszony gyűjtésbe kezdett. Lenke, aki két kislány édesanyja, a hétvégén férjével együtt közel kétezer lejt adott át Ildikónak, Orsi édesanyjának.
„Ha csak elolvassuk a cikket és sajnálkozunk, azzal segíteni nem tudunk. Ezért gondoltam arra, hogy felkeresem az embereket, hátha segítenének a kislányon. Ismerték Orsi helyzetét, olvastak róla, és adományozott, ki amennyit tudott. Az üzenik, hogy egészségére váljék” – mondta könnyekig hatódva Lenke, amint átadta az adományt. Ekkor már Ildikón volt a sor, hogy elsírja magát. Csak forgatta a neveket tartalmazó listát, és csodálkozott, hogy milyen sokan adakoztak a kislányának.
„Ezt nem is tudom megköszönni, de nem is lehet” – törölgette könnyeit. Mint elmesélte, rengeteg jó szándékú emberrel találkozott a cikk megjelenése után. Ismeretlenek hívják fel telefonon, keresik fel lakásán, és ajándékot, pénzt küldenek Orsinak. „Bejött a múltkor egy csíkszeredai tanító néni, akinek az én gyermekeimmel egykorú gyermekei vannak. Az ő gyermekei ragaszkodtak, hogy szerezzenek örömet a beteg kislánynak, hoztak egy kis ajándékot és pénzt. Ismeretlenek jönnek, pénzt hagynak az asztalon, sokszor azt sem tudom, kicsodák. A Csíki Anyák Egyesületétől is küldtek ajándékokat Orsinak, és négyszáz lejt, egy idős házaspár, akinek a gyermeke leukémiás volt, de meggyógyult, valahonnan Maros megyéből küldött pénzt. Tudok olyanokról, hogy olyan szegények, hogy alig van, amit megegyenek, alig tudnak élni, de harminc lejt adtak. Hát hogyne fájna az embernek a lelke” – sírta el magát Nagy Ildikó.
„Nézzék az én szép kislányomat”
Olvasóink küldték
A Csíki Hírlap szerkesztőségében is gyűltek az adományok, olvasóink – a korábbi 1500 lej mellett – most közel 2700 lejt küldtek Orsinak, sőt volt, aki ételjegyet is hozott a családnak. „Mi olyan szomorúak voltunk, de amióta írtak Orsikáról, érezzük, hogy mennyien mellénk álltak, nem vagyunk egyedül. Kicsit megnyugodtam, most már tudok éjjel aludni” – mosolyodott el Ildikó. A szeptember óta Orsi betegágya mellett lévő édesapának, Istvánnak az elmondása szerint a véradási problémák egyelőre megoldódni látszanak. Legutóbbi beszélgetésünkkor kiderült, bár „Orsika nagyon le van gyengülve, jó a hangulata”. Orsi jelenleg kemoterápiás kezelés alatt van Marosvásárhelyen, a hét elején újabb vizsgálatokat végeznek, és amennyiben az eredmények jónak bizonyulnak, hazaengedik legalább két napra, hogy „feltöltődjön”.
Adományok Orsinak!
Ha segíteni szeretnének a leukémiás, második osztályos Nagy Orsolyának, anyagi támogatásukat átvesszük a Csíki Hírlap Petőfi utca 38. szám alatti szerkesztőségében. Orsolya édesanyja, Nagy Ildikó nevére, az OTP Bankban megnyitott számlaszámra is lehet támogatást utalni:
RO06OTPV260000493746RO01
RO10OTPV260000493746HU01
RO60OTPV260000493746EU01
Swift-kód: OTPV RO BU
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
szóljon hozzá!