Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Már több mint 140 ezer sertést elpusztítottak a hatóságok az afrikai sertéspestis miatt, és a folyamatnak még nincs vége – közölte Petre Daea mezőgazdasági miniszter hétfő este az Antena 3 televíziócsatorna műsorában.
2018. szeptember 04., 10:222018. szeptember 04., 10:22
2018. szeptember 13., 10:472018. szeptember 13., 10:47
Daea arról beszélt, hogy Romániában jelenleg 4,5 millió sertést tartanak számon. 140 ezer állatot el kellett pusztítani az afrikai sertéspestis miatt, de „három hónap, három hét és három nap alatt” újra lehet telepíteni a farmokat – fogalmazott a miniszter az Agerpres tudósítása szerint.
Hatékonyan próbálnak fellépni az afrikai sertéspestis begyűrűzése ellen a Kovászna megyei hatóságok azután, hogy a szomszédos Buzău megyében már felütötte a fejét a vírus.
mert például Bihar megye településeinek mindössze 1,3 százaléka, Szatmár megye településeinek 1,1 százaléka érintett. Tulcea megye 184 települése közül viszont 74-ben kimutatták a sertéspestis jelenlétét, és Ialomiţa, valamint Konstanca megye 13 százaléka is érintett. (...) – mondta Daea az interjúban.
Az erdészeti felügyelőség segítségével is ellenőrzéseket végez az állat-egészségügyi igazgatóság, hogy megelőzzék az afrikai sertéspestis Hargita megyei megjelenését. Egyes állatorvosi vélemények szerint azonban már csak idő kérdése, hogy a kór a megyehatáron belül is felüsse fejét.
Leszögezte:
A mezőgazdasági miniszter arról is tájékoztatott, hogy tizenkét ország nyújtott segítséget Romániának a sertéspestis megfékezésére, miután segítséget kértek Brüsszeltől. Ugyanakkor felidézte, hogy a betegség 16 országban végzett már pusztítást a sertésállaományban, többek közt Kínában, Portugáliában és Spanyolországban.
A bukaresti állat-egészségügyi laboratórium igazolta az afrikai sertéspestis vírusát Brăilán, Románia legnagyobb, Európa második legnagyobb sertésfarmján, ahol több mint 140 ezer sertést tenyésztenek.
Az emberre nincs hatással. Romániában 5 éve védekezünk megelőző intézkedésekkel ez ellen a vírus ellen. (...) Mi egyetlen megelőző intézkedésről sem mondtunk le” – jelentette ki Petre Daea.
Teljesen leégett egy fából készült építmény, egy másiknak pedig a tetőzetére terjedtek át a lángok a Maros megyei Dédabisztra településen, hétfő reggel.
November 11-15-e között a román hadsereg szárazföldi alakulatainak és a NATO romániai egységeinek partnerségével taktikai hadgyakorlatokorlatokat tartanak a sepsiszentgyörgyi lőtéren.
Első alkalommal szervezik meg a Kárpát-medencei Erdei Iskola Konferenciát és szemlét Szentegyházán, ahol több erdélyi és magyarországi szakember vesz részt, hogy minél szélesebb körben kiterjesszék az erdei iskola tevékenységét.
Út-helyreállítási és -javítási munkálatok miatt hétfőtől forgalomátszervezésre kell számítani Gyergyószentmiklóson – értesít a polgármesteri hivatal.
A Maros Megyei Tanács tájékoztatja az olvasókat, hogy hamarosan elkezdődnek a munkálatok Marosszentkirály és Mezőrücs településeken.
Már meg sem lepődünk azon, hogy ismét Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja.
Képzeljen el egy vacsorát, ahol nem a látásé az irányítás, hanem a többi érzékszerve fedezi fel az ízeket, illatokat és hangokat.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
szóljon hozzá!