Hirdetés
Hirdetés

Kiáll Szászrégen polgármestere mellett a Maros megyei RMDSZ

Márk Endre Cseke Attila miniszter és Csibi Attila Maros megyei RMDSZ elnök társaságában •  Fotó: Haáz Vince

Márk Endre Cseke Attila miniszter és Csibi Attila Maros megyei RMDSZ elnök társaságában

Fotó: Haáz Vince

Márk Endre bebizonyította: hiteles vezető, aki románnak és magyarnak egyaránt példát mutat – olvasható a Maros megyei RMDSZ közleményében, amelyben kiállásukról biztosítják Szászrégen, hivatali visszaéléssel megvádolt polgármesterét.

Simon Virág

2025. szeptember 06., 14:032025. szeptember 06., 14:03

2025. szeptember 06., 14:052025. szeptember 06., 14:05

Hivatali visszaélés miatt emelt vádat a Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) Márk Endre szászrégeni polgármester ellen. Ezt maga az elöljáró jelentette be pénteken délután közösségi oldalán. Az ügyészek azért indítottak vizsgálatot, mert

Szászrégen polgármestere 2021-ben jogi szolgáltatásokat szerződött le, tanácsi határozat nélkül.

Hirdetés

Most azt vizsgálják, hogy ezt megtehette, vagy szükség lett volna az önkormányzati képviselők jóváhagyására.

korábban írtuk

Vádat emeltek Szászrégen polgármestere ellen
Vádat emeltek Szászrégen polgármestere ellen

Hivatali visszaélés gyanújával emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Márk Endre, Szászrégen polgármestere ellen. Az ügy egy jogi szolgáltatás 2021-ben történt közvetlen beszerzésével kapcsolatos.

A Maros megyei RMDSZ szombaton délben, alig fél nappal a bejelentés után, közleményt tett közzé, amelyben kiemelik: Szászrégen egy olyan város, ahol jó élni, Márk Endre pedig az a vezető, akiben bíznak.

„Munkájával, alázatával és elhivatottságával nemcsak a várost, hanem a közösséget is építi. A város közössége látta, hogy a terveit nem ígéretekre, hanem konkrét, kézzel fogható eredményekre építi.

Idézet
Kiállunk a közösség, a munka és a fejlődés mellett. Kiállunk Márk Endre mellett, hiszünk ártatlanságában, és bízunk benne, hogy az igazságszolgáltatás becsületesen és gyorsan végez majd a kivizsgálással”

– olvasható a közleményben.

Márk Endre immár második mandátumát tölti az alig húsz százalékos magyar lakossággal rendelkező Szászrégenben.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 15., hétfő

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban

A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea
2026. június 15., hétfő

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség
2026. június 15., hétfő

Múlt szerdán már egyeztetett Adrian Veștea Nicușor Dan államfővel, az elnök azt kérte tőle, hogy kezelje ezt bizalmasan

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.

Múlt szerdán már egyeztetett Adrian Veștea Nicușor Dan államfővel, az elnök azt kérte tőle, hogy kezelje ezt bizalmasan
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Megszavazták az alaptörvény-módosítást: nyolc évig lehet valaki miniszterelnök Magyarországon

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.

Megszavazták az alaptörvény-módosítást: nyolc évig lehet valaki miniszterelnök Magyarországon
2026. június 15., hétfő

Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak szerdán a vámhatósági alkalmazottak

A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.

Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak szerdán a vámhatósági alkalmazottak
2026. június 15., hétfő

Csoma Botond a Veștea-kormány támogatásáról: megvárjuk a PNL döntését

Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).

Csoma Botond a Veștea-kormány támogatásáról: megvárjuk a PNL döntését
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Dobos Melinda lett Hargita Megye Tanácsának megyemenedzsere 

Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.

Dobos Melinda lett Hargita Megye Tanácsának megyemenedzsere 
2026. június 15., hétfő

Tudományos élményközpont épül Sepsiszentgyörgyön uniós támogatással

Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.

Tudományos élményközpont épül Sepsiszentgyörgyön uniós támogatással
2026. június 15., hétfő

Két emberre támadt rá a medve Kászonaltízen

Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.

Két emberre támadt rá a medve Kászonaltízen
Hirdetés