Csúcsidőben egyelőre még mindig sok a le és felszálló utas. Ez egyelőre nem változik
Fotó: Boda L. Gergely
Jó és rossz hírrel is szolgált Tatár Béla, a helyi közszállítási vállalat igazgatója, amikor az idei tervekről és elképzelésekről kérdeztük. Kiderült: új és használt autóbuszok vásárlására is pénzt hagytak jóvá, lehetséges, hogy a jegyautomatizálási rendszert is életbe léptetik, és nem kizárt, hogy az év második felétől emelik a buszjegy árát.
2017. április 26., 15:412017. április 26., 15:41
2017. április 26., 16:142017. április 26., 16:14
A helyi közszállítási vállalat a városi önkormányzat tulajdonában levő cég, amelynek idei költségvetését a legutóbbi soros tanácsülésen fogadták el. Ennek értelmében idén új autóbuszokat vásárolnak, s megvalósítanák az évek óta beharangozott úgynevezett e-ticketing rendszert is. Ez azt jelenti, hogy
A Vásárhelyi Hírlapnak Tatár Béla elmondta, hogy az új autóbuszok megvásárlása – amelyre idén 4 millió lejt, 2018-ban és 2019-ben 10-10 millió lejt szánnak a városi költségvetésből – a városháza szakigazgatóságának a feladata, hiszen ők bonyolítják le a közbeszerzést, intézik a buszok megrendelését, kifizetését.
„Mi átküldtünk minden szükséges adatot, most a városháza szakemberei kell tovább »görgessék« ezt a vásárlást. Így pontosan nem tudni, hogy a tavaly hozott húsz új mellett idén hány jármű közlekedik majd Vásárhelyen, de reméljük, hogy minél több a beígért 30-ból. Hasonló a helyzet az automatizált jegyvásárlási rendszer beszerzésével,
A közszállítási vállalat vezetője szintén a városházától várja, hogy végre oldja meg a többször szóvá tett Jeddi úti végállomás problémáját. Mint ismert, egy magánterületen megkezdett építkezés miatt a Jeddi út végén nagyon leszűkült az autóbusz végállomásnak fenntartott hely. Csupán 3-4 jármű fér be, a többiek az út szélén vagy szemközt álldogálnak, részben akadályozva a forgalmat. A vállalat, sőt Mózes Levente önkormányzati képviselő is kérte a városháza szakigazgatóságát, hogy
Ez egyelőre nem történt meg, holott nagyon sürgős lenne.
Fotó: Boda L. Gergely
A helyi tömegközlekedés legnagyobb gondjaira kitérve Tatár Béla arról beszélt, hogy nehézségeik vannak a régi autóbuszok miatt. A tavaly vásárolt új utasszállítók mellett használt régi buszok mindenike legalább 12 éves, ami azt jelenti, hogy állandóan javításra szorul.
A menetrend be nem tartása kapcsán az igazgató arról beszélt, hogy a reggeli és kora délutáni órákban személygépkocsival sem lehet normálisan közlekedni a városban.
„Szinte lehetetlen betartani a programot a már említett időszakokban, mert akkor lebénul a város, például a vasútállomás környékétől kell sorba várni a főtér irányába, nem beszélve arról, hogy hogyan lehet átjutni az Egyesülés negyedbeli hídon. Vannak olyan városrészek, például a Cuza Voda utca, ahol egy sávon közlekedik autóbusz, személygépkocsi, mentő, kerékpáros, s teljes a káosz. A kiírt programot csak abban az esetben lehet számon kérni tőlünk, ha buszsávok állnának a rendelkezésünkre, s csúcsidőben nem kellene minden buszmegállóban percekig várjunk, hogy visszaengedjenek a forgalomba”.
Az utazóközönség számára nemcsak a program betartása és a megfelelő körülmények biztosítása a fontos szempont, hanem a jegyek és bérletek ellenértéke is. Megkérdeztük Tatár Bélát, hogy az idei költségvetés összeállításakor számoltak-e a 2011 közepétől változatlan 2 lejes jegyár emelésével. Kifejtette, hogy az első félévi kiadások és bevételek összegzése után térnek vissza erre a kérdésre. Elmondta, hogy 2012-ben a minimálbér 700 lej volt, jelenleg 1400 lej, akkor egy jármű biztosítása 1600 lejbe került, most megközelíti a 7000 lejt, emellett folyamatosan nőtt az üzemanyagár, valamint az irodák, garázsok fenntartási költségei is.
Fotó: Boda L. Gergely
2015 augusztusában hozták nyilvánosságra a marosvásárhelyi tömegközlekedés jelenlegi helyzetéről szóló felmérést, miszerint jobb a jelenlegi Közszállítás-Siletina közötti társulás helyett egyetlen, a város tulajdonában levő céggel végezni a szolgáltatást, és hetven új autóbuszra van szükség. Megkérdeztük Tatár Béla igazgatót, hogy idén lehet-e valami újdonságra számítani ezen a téren vagy továbbra is a társulás biztosítja a szolgáltatást. Az igazgató kifejtette, hogy neki ebbe beleszólása nincs, erről a helyi önkormányzat kell döntsön, mint ahogy szintén a városi tanácsosok bólintottak rá, hogy a 2012-ben lejárt társulási szerződést meghatározatlan időre meghosszabbítsák.
– fejtette ki.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
Szombaton 1200 küldött részvételével rendkívüli tisztújító kongresszust tart a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz arról biztosította Ilie Bolojan miniszterelnököt, hogy jómaga és pártja „szemrebbenés nélkül” támogatják a második deficitcsökkentő csomag részét képező, pénteken bejelentett reformokat.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
szóljon hozzá!