
Fotó: Barabás Ákos
Korondon nyolcadik alkalommal rendezik meg szombaton az Ízig-Vérig Disznótorfesztivált. A Páll Lajos Művelődési Ház előtti térre várják az érdeklődőket. Az eseményen Pittyes2es és Gyufa is fellép.
2024. február 01., 08:302024. február 01., 08:30
Reggel hatkor kezdődik a gyülekezés a Páll Lajos Művelődési Ház előtti téren, fél óra múlva már
Délelőtt 11 órától lehet megkóstolni a lecsi-pecsit, a korhelylevesre 13 óráig kell várni.
Korond község testvértelepülési szerződést köt Csepreg városával, majd 14 órától a Pittyes2es és Gyufa koncertezik. Egy órával később véres, májas és kolbász kerül terítékre, majd díjazzák a disznótoron résztvevő csapatokat. A jó hangulatot Madarász István, az abásfalvi cigányzenekar és Szilágyi Sándor nótaénekes garantálja.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
szóljon hozzá!