
Ha egy vállalkozásnak például azt javasolták, hogy indítania kellene egy online áruházat, akkor összekötötték olyan cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A digitalizációban nyújtanak segítséget azoknak a kisvállalkozásoknak, akiknek a világjárvány és az emiatt bevezetett szükségállapot következtében nehézségeik akadnak a virtuális térben való boldogulásban – ez a célja a székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program és a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség projektjének.
2020. április 22., 17:472020. április 22., 17:47
2020. április 22., 20:172020. április 22., 20:17
Sok helyi vállalkozás már a bőrén érezheti a járványügyi helyzet gazdasági következményeit, és jellemzően a kisvállalkozóknál okozhat nagyobb gondot az új helyzethez való alkalmazkodás. A székelyudvarhelyi IT-közösség a helyzet áthidalásához szükséges digitális megoldások azonosításában és alkalmazásában szeretne ingyenes segítséget felajánlani a helyi kisvállalkozásoknak.
A programban a közösség honlapján található rövid kérdőív kitöltésével lehet részt venni. A kérdőívvel a kezdeményezők azt kívánják felmérni, hogy a helyi a kisvállalkozások – szakterülettől függetlenül – milyen problémákkal szembesülnek, illetve milyen jellegű támogatásra van szükségük annak érdekében, hogy ezeknek a problémáknak a hatását digitális eszközökkel mérsékeljék.
Amint a leírásban olvasható, a segítségnyújtást három területen vehetik igénybe a jelentkezők:
személyre szabott javaslatokat kaphatnak olyan módszerekre és digitális eszközökre, amelyek megoldással szolgálhatnak egy adott problémára,
online képzéseken vehetnek részt,
illetve a konkrét munkafolyamatok digitalizálásának elősegítésében is segítenek a szakemberek.
Ez utóbbi személyre szabott szolgáltatás, a céggel közösen kiválasztott munkafolyamatok digitalizációját, esetleges átalakítását jelenti.
Akik eddig érdeklődést mutattak a kezdeményezés iránt, jellemzően azzal szembesültek, hogy a piacuk vagy az ezzel kapcsolatos lehetőségeik szűkültek be – magyarázta Simon Károly. A regionális IT-fejlesztési program vezetőjének tapasztalata szerint például olyan vállalkozásokról van szó, amelyek exportra termeltek, külföldön adták el a termékeiket, ám a koronavírus-járvány miatt erre most nincs lehetőségük. Ezért
„Az eddigi megkereséseknél úgy működött, hogy első körben konzultáltunk a cégekkel, hogy megértsük a problémát. Ennek alapján megfogalmaztuk javaslatainkat, és adott esetben segítettünk elindulni azok megvalósításának irányába. Például ha azt mondtuk javaslatként, hogy szükség lenne egy online áruházra, akkor utána összekötöttük őket cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak, egyben az IT-s fórumokon is meghirdetve a felkérést” – magyarázta a szakember.
Simon Károly ugyanakkor fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a fenti példánál több lehetőség is van a programban, hiszen így egész kis vállalkozások (kis üzletek, helyi termelők, kézművesek) is hozzáférnének olyan egyszerű, akár ingyenes digitális eszközökhöz és módszerekhez, amelyek nemcsak járványidőben, hanem hosszú távon is megkönnyítenék a napi feladataik elvégzését. Nem utolsósorban a digitális eszközökkel sokszor az időigényesebb, papír alapú adminisztráció is kiváltható. A jelentkezés egyébként nem zárult le, a felhívásról a helyi polgármesteri hivatal honlapján vagy a U-Hub weboldalán lehet olvasni. A felkeresésekre, kérésekre folyamatosan válaszolnak.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!