
Ha egy vállalkozásnak például azt javasolták, hogy indítania kellene egy online áruházat, akkor összekötötték olyan cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A digitalizációban nyújtanak segítséget azoknak a kisvállalkozásoknak, akiknek a világjárvány és az emiatt bevezetett szükségállapot következtében nehézségeik akadnak a virtuális térben való boldogulásban – ez a célja a székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program és a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség projektjének.
2020. április 22., 17:472020. április 22., 17:47
2020. április 22., 20:172020. április 22., 20:17
Sok helyi vállalkozás már a bőrén érezheti a járványügyi helyzet gazdasági következményeit, és jellemzően a kisvállalkozóknál okozhat nagyobb gondot az új helyzethez való alkalmazkodás. A székelyudvarhelyi IT-közösség a helyzet áthidalásához szükséges digitális megoldások azonosításában és alkalmazásában szeretne ingyenes segítséget felajánlani a helyi kisvállalkozásoknak.
A programban a közösség honlapján található rövid kérdőív kitöltésével lehet részt venni. A kérdőívvel a kezdeményezők azt kívánják felmérni, hogy a helyi a kisvállalkozások – szakterülettől függetlenül – milyen problémákkal szembesülnek, illetve milyen jellegű támogatásra van szükségük annak érdekében, hogy ezeknek a problémáknak a hatását digitális eszközökkel mérsékeljék.
Amint a leírásban olvasható, a segítségnyújtást három területen vehetik igénybe a jelentkezők:
személyre szabott javaslatokat kaphatnak olyan módszerekre és digitális eszközökre, amelyek megoldással szolgálhatnak egy adott problémára,
online képzéseken vehetnek részt,
illetve a konkrét munkafolyamatok digitalizálásának elősegítésében is segítenek a szakemberek.
Ez utóbbi személyre szabott szolgáltatás, a céggel közösen kiválasztott munkafolyamatok digitalizációját, esetleges átalakítását jelenti.
Akik eddig érdeklődést mutattak a kezdeményezés iránt, jellemzően azzal szembesültek, hogy a piacuk vagy az ezzel kapcsolatos lehetőségeik szűkültek be – magyarázta Simon Károly. A regionális IT-fejlesztési program vezetőjének tapasztalata szerint például olyan vállalkozásokról van szó, amelyek exportra termeltek, külföldön adták el a termékeiket, ám a koronavírus-járvány miatt erre most nincs lehetőségük. Ezért
„Az eddigi megkereséseknél úgy működött, hogy első körben konzultáltunk a cégekkel, hogy megértsük a problémát. Ennek alapján megfogalmaztuk javaslatainkat, és adott esetben segítettünk elindulni azok megvalósításának irányába. Például ha azt mondtuk javaslatként, hogy szükség lenne egy online áruházra, akkor utána összekötöttük őket cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak, egyben az IT-s fórumokon is meghirdetve a felkérést” – magyarázta a szakember.
Simon Károly ugyanakkor fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a fenti példánál több lehetőség is van a programban, hiszen így egész kis vállalkozások (kis üzletek, helyi termelők, kézművesek) is hozzáférnének olyan egyszerű, akár ingyenes digitális eszközökhöz és módszerekhez, amelyek nemcsak járványidőben, hanem hosszú távon is megkönnyítenék a napi feladataik elvégzését. Nem utolsósorban a digitális eszközökkel sokszor az időigényesebb, papír alapú adminisztráció is kiváltható. A jelentkezés egyébként nem zárult le, a felhívásról a helyi polgármesteri hivatal honlapján vagy a U-Hub weboldalán lehet olvasni. A felkeresésekre, kérésekre folyamatosan válaszolnak.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
szóljon hozzá!