
Ha egy vállalkozásnak például azt javasolták, hogy indítania kellene egy online áruházat, akkor összekötötték olyan cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A digitalizációban nyújtanak segítséget azoknak a kisvállalkozásoknak, akiknek a világjárvány és az emiatt bevezetett szükségállapot következtében nehézségeik akadnak a virtuális térben való boldogulásban – ez a célja a székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program és a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség projektjének.
2020. április 22., 17:472020. április 22., 17:47
2020. április 22., 20:172020. április 22., 20:17
Sok helyi vállalkozás már a bőrén érezheti a járványügyi helyzet gazdasági következményeit, és jellemzően a kisvállalkozóknál okozhat nagyobb gondot az új helyzethez való alkalmazkodás. A székelyudvarhelyi IT-közösség a helyzet áthidalásához szükséges digitális megoldások azonosításában és alkalmazásában szeretne ingyenes segítséget felajánlani a helyi kisvállalkozásoknak.
A programban a közösség honlapján található rövid kérdőív kitöltésével lehet részt venni. A kérdőívvel a kezdeményezők azt kívánják felmérni, hogy a helyi a kisvállalkozások – szakterülettől függetlenül – milyen problémákkal szembesülnek, illetve milyen jellegű támogatásra van szükségük annak érdekében, hogy ezeknek a problémáknak a hatását digitális eszközökkel mérsékeljék.
Amint a leírásban olvasható, a segítségnyújtást három területen vehetik igénybe a jelentkezők:
személyre szabott javaslatokat kaphatnak olyan módszerekre és digitális eszközökre, amelyek megoldással szolgálhatnak egy adott problémára,
online képzéseken vehetnek részt,
illetve a konkrét munkafolyamatok digitalizálásának elősegítésében is segítenek a szakemberek.
Ez utóbbi személyre szabott szolgáltatás, a céggel közösen kiválasztott munkafolyamatok digitalizációját, esetleges átalakítását jelenti.
Akik eddig érdeklődést mutattak a kezdeményezés iránt, jellemzően azzal szembesültek, hogy a piacuk vagy az ezzel kapcsolatos lehetőségeik szűkültek be – magyarázta Simon Károly. A regionális IT-fejlesztési program vezetőjének tapasztalata szerint például olyan vállalkozásokról van szó, amelyek exportra termeltek, külföldön adták el a termékeiket, ám a koronavírus-járvány miatt erre most nincs lehetőségük. Ezért
„Az eddigi megkereséseknél úgy működött, hogy első körben konzultáltunk a cégekkel, hogy megértsük a problémát. Ennek alapján megfogalmaztuk javaslatainkat, és adott esetben segítettünk elindulni azok megvalósításának irányába. Például ha azt mondtuk javaslatként, hogy szükség lenne egy online áruházra, akkor utána összekötöttük őket cégekkel, amelyek ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkoznak, egyben az IT-s fórumokon is meghirdetve a felkérést” – magyarázta a szakember.
Simon Károly ugyanakkor fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a fenti példánál több lehetőség is van a programban, hiszen így egész kis vállalkozások (kis üzletek, helyi termelők, kézművesek) is hozzáférnének olyan egyszerű, akár ingyenes digitális eszközökhöz és módszerekhez, amelyek nemcsak járványidőben, hanem hosszú távon is megkönnyítenék a napi feladataik elvégzését. Nem utolsósorban a digitális eszközökkel sokszor az időigényesebb, papír alapú adminisztráció is kiváltható. A jelentkezés egyébként nem zárult le, a felhívásról a helyi polgármesteri hivatal honlapján vagy a U-Hub weboldalán lehet olvasni. A felkeresésekre, kérésekre folyamatosan válaszolnak.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!