
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A három székelyföldi megye közül továbbra is Hargita megyében van a legtöbb olyan település – kilenc –, amelyek fertőzöttségi mutatója meghaladta a három ezreléket, a pénteki adatok szerint azonban Maros megye is felzárkózni látszik, ott ugyanis a csütörtöki kettőről hatra nőtt a vörös besorolás alatt álló települések száma. Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján.
2022. január 14., 12:572022. január 14., 12:57
Hargita megyében Gyergyószentmiklós és Csíkszereda fertőzöttségi aránya már a négy ezreléket is meghaladta, ezen kívül hét másik település maradt vörös besorolású, csütörtök óta ugyanis egy településsel rövidült a lista: Vasláb fertőzöttsége három ezrelék alá esett péntekre.
Maros megyében ezzel szemben megugrott a vörös zónás települések száma csütörtökhöz képest: Dános és Gernyeszeg mellett most már Ádámos, Mezzőcsávás, Marosszentanna, és Marosszentkirály fertőzöttségi mutatója is a három ezrelékes határérték felett áll. Kovászna megyében csütörtökön még egy településen sem haladta meg a határértéket a fertőzöttség, péntekre azonban Árkos és Dálnok községekben is 3 ezrelék feletti lett az incidencia.
Az alábbiakban megtekinthető, hogyan áll a fertőzöttségi arány a székelyföldi városokban. Az összesítésben szerepelnek továbbá a háromezrelékes fertőzöttségi határértéket meghaladó székelyföldi községek is.
| Székelyföld városainak listája | |
| Hargita megye | |
| Balánbánya | 0.68 |
| Borszék | 0.75 |
| Csíkszereda | 4.03 |
| Gyergyószentmiklós | 4.35 |
| Maroshévíz | 1.28 |
| Székelykeresztúr | 0.65 |
| Székelyudvarhely | 1.37 |
| Szentegyháza | 2.24 |
| Tusnádfürdő | 1.89 |
| Kovászna megye | |
| Barót | 1.66 |
| Bodzaforduló | 1.06 |
| Kovászna | 1.83 |
| Kézdivásárhely | 1.21 |
| Sepsiszentgyörgy | 1.19 |
| Maros megye (a legutóbbi, január 13-i adatok alapján) | |
| Dicsőszentmárton | 2.62 |
| Erdőszentgyörgy | 0.56 |
| Marosludas | 1.16 |
| Marosvásárhely | 2.22 |
| Nagysármás | 1.63 |
| Nyárádszereda | 0.33 |
| Nyárádtő | 1.78 |
| Radnót | 0.72 |
| Segesvár | 1.16 |
| Szováta | 1.58 |
| Szászrégen | 1.29 |
| A 3 ezreléket meghaladó fertőzöttségi rátájú székelyföldi községek listája | |
| Hargita megye | |
| Csíkszentkirály | 3.37 |
| Csíkpálfalva | 4.31 |
| Gyergyóalfalu | 4.37 |
| Gyergyócsomafalva | 6.26 |
| Gyergyóremete | 3.45 |
| Gyergyóvárhegy | 3.38 |
| Oroszhegy | 4.06 |
| Kovászna megye | |
| Árkos | 4.06 |
| Dálnok | 3.20 |
| Maros megye (a legutóbbi, január 13-i adatok alapján) | |
| Ádámos | 3.38 |
| Dános | 5.96 |
| Gernyeszeg | 3.09 |
| Marosszentanna | 3.43 |
| Marosszentkirály | 3.05 |
| Mezőcsávás | 3.67 |
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!