Parton címmel jelent meg nemrégiben Borsodi L. László költő, irodalomtanár verskötete a Pallas-Akadémia Könyvkiadónál, melyet szerdán este ismertettek Csíkszeredában, a Kájoni János Megyei Könyvtárban.
2013. december 11., 20:322013. december 11., 20:32
2013. december 11., 20:452013. december 11., 20:45
Nagy érdeklődés övezte az író-olvasó találkozót, amelynek helyszínére pótszékeket is kellett bevinni. A csíkszeredai szerzőt Kelemen Katalin könyvtáros mutatta be. Kifejtette, „Borsodi L. László verseivel, prózaverseivel, tanulmányaival és kritikáival 1995 óta van jelen az irodalmi lapokban, antológiákban. Verseskönyvek szerzője, irodalmi naplót, jegyzeteket írt, számos kötetet szerkesztett; főállásban magyartanár a Márton Áron Gimnáziumban, ugyanakkor a Szent Istvánról elnevezett Erdélyi Ferences Rendtartomány sajtóreferense.”
A kötetet a szerkesztője, Sarány István ismertette, ő beszélgetett a költővel is. Elmondta, hogy Borsodi hatodik könyve is, akárcsak az előző, prózaverseket tartalmaz. Ennek a műfajnak két nagyobb elkülöníthető alfaja van, a hagyományos leginkább a példázatokhoz áll közel, a másik ág hívei azért fejezik ki magukat a vershez hasonló nyelvezetben, hogy tömörebben fogalmazzák meg gondolataikat. A szerkesztő Borsodi prózáját az első alkategóriába sorolta.
Mivel a szerző előző kötete is prózaverseket tartalmazott, kézenfekvő volt a kérdés, hogy van-e összefüggés a kettő között. Borsodi bevallotta, hogy amikor megjelent a Följegyzések a földről, már akkor létezett sok olyan prózaverse, amelyet a mostani kötetébe illesztett bele. Míg az előző kötetében az emlékezés-felejtés témája foglalkoztatta, a jelenlegi egyfajta transzcendens útkeresés – emelte ki. Az is egy összekötő kapocs a két kötet között, hogy mindkettőt Ráduly Margit képzőművész illusztrálta.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
szóljon hozzá!