Egyetlen lépcsőházban van jelenleg fűtés és meleg víz a négy közül, amelyeket a csíkszeredai távhőszolgáltató az elmúlt héten lekapcsolt a hálózatról. Ott a tartozás egy részét kifizették, a többiek viszont nem tudtak törleszteni.
2012. március 28., 15:182012. március 28., 15:18
2012. március 28., 15:292012. március 28., 15:29
A Közüzemek több csíkszeredai tömbház hét lépcsőházának lakóit szólította fel már korábban a felhalmozódott adósságok kifizetésére és március 19-ig adott erre haladékot. A lépcsőházak tartozása mintegy 135 ezer lejt tett ki akkor. Mivel a megadott határidőig három lépcsőházban törlesztették a hátralék egy részét, ott a szolgáltató eltekintett a szolgáltatás megvonásától, a másik négy esetben – a Kossuth Lajos utca 9., Testvériség sugárút 17E és 19B, valamint a Suta sétány 7. szám alatt – viszont fűtés és meleg víz nélkül maradtak a lakók. A rendesen fizető lakók közül többen is jelezték, elégedetlenek a kollektív büntetés alkalmazásával, amely szerintük méltánytalan.
Azóta tíz nap telt el, a helyzet csak a Kossuth utca 9. szám alatt változott meg, a mintegy 32 000 lej értékű tartozás egy részét kifizették, és ezért március 23-tól ismét használhatja a tömbház a meleg vizet, és a távfűtést – tudtuk meg Bíró Hajnalkától, a Goscom Rt szóvivőjétől. „Vállalták azt is, hogy március 23-tól számítva két héten belül kifizetik a tartozás teljes összegét” – mondta a sajtóreferens. A másik három lépcsőház esetében, a Testvériség sugárúton és a Suta sétányon viszont ez a lépés nem történt meg, a lakók nem fizettek, így távhőszolgáltatás, és meleg víz sincs. A Közüzemek a tartozások rendezését várja.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!