Fotó: Kristó Róbert
A kászonimpéri Bornemisza család 300 éve kapott bárói címet. A kerek évforduló alkalmából szombaton Francesca bárónő és testvére, Lorne báró Kászonba látogatott. Mint András Zoltán, Kászonaltíz polgármestere elmondta, szívükön viselik a Kászoni-medence sorsát, ezért támogatni fogják.
2013. október 06., 17:522013. október 06., 17:52
2013. október 06., 18:112013. október 06., 18:11
A Svájcban született bárónő, teljes nevén Francesca Anne Dolores Freiin Thyssen-Bornemisza de Kászon et Impérfalva és testvére, Lorne Thyssen-Bornemisza de Kászon, illetve barátaik magánrepülőn érkeztek Marosvásárhelyre, majd autóval szelték át Székelyföldet Kászonig. Mind az öt kászoni települést meglátogatták, megtekintették a Balási-kúriát és részt vettek a kászonjakabfalvi szüreti bálon is.
„Nagyon jól érezték itt magukat, nagyon jó benyomást hagyott bennük a vidék, kaptak egy képet az erdélyi magyarságról” – osztotta meg a polgármester, hozzáfűzve: meg is jegyezték nemes vendégei, hogy jólesett nekik az a vendégszeretet, amivel Kászonban fogadták. A bárói család részt vett a Tamás József segédpüspök által celebrált szentmisén a Bornemisza-kápolnában, majd leleplezték a 300. évfordulóra készíttetett emléktáblát, melyen ez olvasható: „Ez a tábla a kászoni Bornemisza család 1713-ban történt nemesi rangra emelésének 300-ik évfordulójára készült, báró Kászoni Thyssen Bornemisza Hans Heinrich (1921–2002) emlékére az erdélyi magyarok fele tanúsított elkötelezettségének elismeréséül”.
A rendezvényen jelen volt többek között Németh Zsolt, Magyarország külügyi államtitkára; Nagy István, Magyarország svájci nagykövete; Tőkés László európai parlamenti képviselő, valamint Zsigmond Barna Pál, Magyarország csíkszeredai főkonzulja.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
szóljon hozzá!