Fotó: Kristó Róbert
Országos szinten Konstanca lakói fizetnek a legtöbbet a távhőszolgáltatásért, a legkevesebbet pedig a főváros, illetve Otopeni lakói. A csíkszeredai Goscom Rt. közüzem a 275 lejes gigakalória lakossági árával a kilencedik helyen áll a 65 távhőszolgáltató között.
2016. október 19., 10:102016. október 19., 10:10
2016. október 19., 16:232016. október 19., 16:23
A Közszolgáltatásokat Szabályozó Országos Hatóság (ANRSC) honlapján minden hónapban közzéteszik az országban még működő közüzemek által rendelkezésre bocsátott adatokat, amelyek többek között a gigakalória előállítási és lakossági árát, valamint a távhőrendszeren maradt lakrészek számát tartalmazza. A jelenleg elérhető legfrissebb adatok az augusztusi hónapra vonatkoznak, ennek értelmében az országban működő 65 távhőszolgáltató közül legdrágábban a konstancai szolgáltatja a hőenergiát, 411 lejért (lakossági ár). A csíkszeredai közüzem a gigakalória lakossági ára tekintetében országos viszonylatban a kilencedik helyet foglalja el. Legkevesebbért az otopenieknek fűtenek, számukra a 470 lejes előállítási ár helyett csak 108 lejt számláznak ki egy gigakalória felhasználásáért. A bukarestieknek is mindössze 164 lejt kell fizetniük a hőenergiáért, a 343 lejes előállítási ár mellett.
A csíkszeredai Goscom Rt. távhőrendszerén az augusztusi adatok alapján 2975 lakrész maradt, nekik jelenleg 275 lejbe kerül a hőenergia a 451,67 lejes előállítási ár mellett. Az elmúlt 10 évben több alkalommal is módosítottak a gigakalória lakosság felé kiszámlázott árán, hol emeltek, hol csökkentettek a mértékén. 2007-ben még csak 176 lejbe került, majd 2014-ig fokozatosan drágítottak rajta. 2011 augusztusában 229,24 lejt, az év októberében pedig már 299 lejt számláztak a lakosságnak. 2012-ben a csíkszeredai önkormányzat elfogadott egy újabb áremelést, az utóbbi évtizedben ekkor adták a legdrágábban a távhőt, 335 lejt kértek el ugyanis gigakalóriánként a lakosságtól. Rá két évre, 2014 áprilisától azonban újra csökkenteni kezdték, előbb 304,54 lejre, majd 2015 decemberétől 275 lejre. Ez az érték érvényes jelenleg is.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!