Három helyszínen szervezi meg szeptember, október, november folyamán a Hargita Megyei Kulturális Központ és Hargita Megye Tanácsa a megye legátfogóbb képzőművészeti kiállítását, a Hargitai Szalont. A szervezők kérik a képzőművészeket, hogy nevezzenek be az eseményre, amelyen a részvétel ingyenes.
2013. augusztus 26., 20:072013. augusztus 26., 20:07
2013. augusztus 26., 20:162013. augusztus 26., 20:16
Olyan Hargita megyében élő, vagy innen elszármazott művész vehet részt a kiállításon, aki tagja a román vagy más képzőművészeti szövetségnek, vagy felsőfokú képzőművészeti tanulmányokkal rendelkezik, illetve azt végzi. A tárlatot ebben az évben A káosz architektúrája téma köré szervezik, ezért a jelentkezők munkáinak is ebbe a témába kell illeszkedniük. A benevezett munkákat hattagú zsűri fogja értékelni – Túros Eszter (Csíkszereda), Koszti István Miklós (Csíkszereda), Berze Imre (Székelyudvarhely), Damokos Csaba (Sepsiszentgyörgy), Ütő Gusztáv (Sepsiszentgyörgy), Botár László (Csíkszereda) – és a tárlatra beválasztott munkák közül két, egyenként 1000 lejes érdemdíjat osztanak ki a résztvevők között.
Minden résztvevő maximum két alkotással jelentkezhet. A kétdimenziós munkák nagyobbik mérete nem haladhatja meg a 120 cm-t, a térplasztikák, objektek, installációk pedig a 25 kg-ot. A leadási határidő augusztus 30., 15 óra. Bővebb információ a Hargita Megyei Kulturális Központ honlapján található, vagy Botár Lászlótól, a tárlat művészeti vezetőjétől igényelhető (botarlaszlo@gmail.com).
„A Hargitai Szalon a megyei tárlat újraélesztése. Mert minden évben van egy megyei tárlat, csak mostanig be volt rakva egy rendezvénysorozatba, ahol nem tudott önálló életet élni. Most elneveztem Hargitai Szalonnak, hogy élje a saját életét. Profi képzőművészek küldhetnek munkákat és két jó munkát díjazunk is, lehet az kétdimenziós munka, vagy plasztika. Tehát nem rangsorolás lesz, hanem két jó munkát díjazunk, mert a művészetben olyan nincs, hogy első, második, harmadik – legalábbis az én értékrendem szerint” – véli Botár László.
A kiállítás Csíkszeredában a Csíki Székely Múzeum Kossuth utcai kiállítótermében szeptember 19–11. között, Székelyudvarhelyen a Művelődési Ház koncerttermében október 20. és november 17. között, Gyergyószentmiklóson a Pro Art Galériában november 20–30. között tekinthető meg.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!