Fotó: Kristó Róbert
Ünnepi megemlékezéssel, koszorúzással és kiállítással tisztelegnek Csíkszeredában az 1956-os események résztvevőinek emléke előtt.
2014. október 21., 20:292014. október 21., 20:29
Az Apáczai Csere János Pedagógusház, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) és a Volt Politikai Foglyok Hargita Megyei Szövetsége szervezésében a szegedi Szanka József műgyűjtő által összeállított, 1956. október 23., a szabadság napja című kiállítást szerdán 14 órától a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusházban (Taploca utca 20.) nyitják meg. A kiállítás székelyföldi gondozója Pál Zoltán történelemtanár. A tárlatot Ferencz S. Alpár történelemtanár nyitja meg, házigazda pedig Burus-Siklódi Botond, az RMPSZ elnöke.
Megemlékezés több helyszínen
Csíkszereda önkormányzata és a Volt Politikai Foglyok Hargita Megyei Szövetsége közös szervezésében csütörtökön délelőtt 11 órától a Kalász lakótelepi temető előtti téren felállított 1956-os kopjafánál kezdődik a megemlékezés és koszorúzás.
A központi ünnepség délután fél hattól lesz az 1956-os téren a Gloria Victis emlékműnél egyházi áldással és koszorúzással. Az ünnepi megemlékezés a Szakszervezetek Művelődési Házában folytatódik a Role együttes, valamint a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes közreműködésével.
A szervezők kérik mindazokat, akik a Kalász lakótelepi kopjafánál, illetve a Gloria Victis emlékműnél koszorút kívánnak elhelyezni, szándékukat jelezzék a 0266-371 464-es telefonszámon naponta 8 és 15 óra között, vagy a varoshaza@szereda.ro címen csütörtökön 15 óráig, a koszorúzási lista elkészítése érdekében.
Emlékeznek a Petőfi iskolában is
A debreceni Csapókerti Általános Iskola harminc diákjával együtt szervez október 23-i megemlékezést a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola hatodikos, hetedikes és nyolcadikos diákjai számára.
László Károly igazgató tájékoztatása szerint október 23-án déli 12 órakor a református imaházban a diákok egy dokumentumfilm révén idézik fel a forradalmi eseményeket, amelyek előtt szavalatokkal is
tisztelegnek.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!