Fotó: Kristó Róbert
Eddig még nem jeleztek az osztálypénz gyűjtésével kapcsolatos panaszt a Hargita Megyei Tanfelügyelőségen. Utánajártunk, kik és miként szedhetik ezt a hozzájárulást az iskolákban.
2016. december 21., 18:532016. december 21., 18:53
A vonatkozó jogszabályok szerint nem gyűjthetnek osztálypénzt a tanintézetek igazgatói, osztályfőnökei és pedagógusai, csak a szülői bizottságok képviselői – nyilatkozta érdeklődésünkre Görbe Péter, Hargita megye főtanfelügyelője.
„Ez a szülők felelőssége, amennyiben tisztességesen, átláthatóan megszervezik. Ehhez elengedhetetlen, hogy minden szülőbizottsági tag beleegyezzen a gyűjtésbe” – részletezte a főtanfelügyelő. Rámutatott, amennyiben a tanintézet számára vesznek valamit a gyűjtött összegekből, a pénz nyomon követhető kell legyen. A főtanfelügyelő fontosnak tartotta kihangsúlyozni, hogy „sem szülő, sem tanár, sem igazgató nem mondhat, írhat olyasmit, hogy ha valaki nem járul hozzá az osztálypénzhez, akkor annak a gyermekét valaminemű tevékenységből kizárják. Törvénytelen erre kötelezni egy szülőt”. Hargita megyében még nem jegyeztek a tanfelügyelőségen az osztálypénzek gyűjtésével kapcsolatos szülői panasz – jegyezte meg Görbe Péter.
A csíkszeredai József Attila Általános Iskolában a szülői bizottság gyűjti az osztálypénzt. „Osztályról osztályra változó a befizetendő összeg mértéke. Attól függ, milyen tevékenységek zajlanak az osztályokban, melyik szülői bizottság, mit szavaz meg. Mindennek ára van, a szülők pedig megszavazzák, hogy szeretnének-e költeni rá, vagy sem” – közölte Lőrincz Juli iskolaigazgató.
A csíkszeredai Márton Áron Főgimnáziumban nem szednek osztálypénzt, viszont ez nem jelenti azt, hogy sosem gyűjtenének bizonyos célokra a szülők – számolt be Varga László igazgató. A csíkkozmási Dr. Boga Alajos Általános iskolában is az utóbbihoz hasonló a helyzet. „Nem szed senki osztálypénzt. Régebb bevett szokás volt, de mivel nem mindenki járult hozzá egyenlő mértékben, ezért megszüntettük” – ismertette érdeklődésünkre Csillag Ottó intézményvezető.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!