Fotó: Kristó Róbert
Kiköltözhet a városházából a Hargita Megyei Katonai Központ, amely Csíkszereda központjában kap helyet. A katonai központban még úgy tudják, nem dőlt el a kérdés, de a nekik szánt Kossuth Lajos utcai épületből a Hargita Megyei Mentőszolgálat adminisztrációs osztálya már elköltözött.
2015. január 08., 20:172015. január 08., 20:17
Csíkszereda önkormányzata már 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a városháza északi szárnyát elfoglaló katonai központ bérleti szerződést, költözésre próbálva rábírni őket. Ráduly Róbert Kálmán, a megyeszékhely polgármestere akkor emlékeztetett, hogy a törvény a megyei önkormányzatot kötelezi arra, hogy a katonai központnak felületet biztosítson, és ők úgy látják, ennek az intézménynek nem ott és nem ekkora felületen van a helye, annál is inkább, hogy a kötelező sorkatonai szolgálat is megszűnt. Az intézmény viszont nem sietett a költözéssel, 2012 januárjában a bejáratnál új táblák jelentek meg, és jelenleg is ott működik.
Úgy tűnik, már nem sokáig – tudtuk meg Borboly Csabától. Mint a Hargita Megyei Önkormányzat elnöke elmondta, tavaly júliusban határozták meg a megyei önkormányzat tulajdonában levő Kossuth Lajos utcai épület új rendeltetését, és azt, hogy a városházáról oda költöztetnék a katonai központot. „Erről a múlt év nyarán történt egyezség a katonaság képviselőivel, hisz korábban ajánlottunk fel más ingatlanokat nekik, például a Hargita Népe napilap volt székhelyét, a megyeháza egyik emeletének szárnyát, és mást is, de azokat nem fogadták el. 2014 december 29-én írta meg hivatalosan is a katonai központ vezetősége, hogy ezt az ingatlant elfogadják” – közölte Borboly. A Kossuth Lajos utcai épületben korábban a Hargita Megyei Mentőszolgálat adminisztrációs részlege működött, ez most a mentőszolgálatnak a járóbeteg-rendelő melletti székházába költözött, amelyet kibővítettek.
A Hargita Megyei Katonai Központ parancsnoka megkeresésünkre azt mondta, a költözés kérdése tudomása szerint még nem dőlt el, így arról sem lehet beszélni, hogy mikor hagynák el a városházát. „Egy éve tartanak a megbeszélések erről, de még nincs végleges döntés. A központ csak akkor költözhetne el, ha megfelelően felszerelt székhelyet biztosítanak számára, és azelőtt meg kell kapnia a védelmi minisztérium jóváhagyását” – mondta Grigore Tiberiu Bogdan ezredes.
Csíkszereda polgármestere tőlünk értesült a várható költözésről, elmondása szerint még nem tud semmit arról, hogy a katonai központ elhagyná a polgármesteri hivatal északi szárnyát. „Nem tudok semmit mondani ezzel kapcsolatban mindaddig, amíg erről nem kapok egy hivatalos értesítést. Hiszem, ha látom” – jelentette ki Ráduly Róbert Kálmán, akitől azt szerettük volna megkérdezni, hogy miképpen hasznosítaná a város a költözés esetén a városháza épületében felszabaduló helyiségeket.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
szóljon hozzá!