Fotó: Veres Nándor
Nem tudni még, hogy milyen funkciókat láthat el a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza, ha a város tulajdonába kerül. Az ingatlan adásvételi szerződésének jóváhagyásáról a pénteki önkormányzati ülésen szavaznak.
2014. október 30., 11:022014. október 30., 11:02
Október elején arról írtunk, hogy a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület elfogadta a tárgyalóbizottságuk által kialkudott árat a Szakszervezetek Művelődési Házának megvásárlására. A döntés értelmében 3,5 millió lejt fizetnének a felszámolócégnek, mely az intézmény ellen indult csődeljárást bonyolítja le. Antal Attila, Csíkszereda alpolgármestere azt mondta, hogy akkor a testület arról határozott: ezért az árért megveszi az épületet, amelyet ütemezve fizetnének ki. A pénteki önkormányzati ülésen az adásvételi szerződésről fog szavazni a testület. A jóváhagyás után kerülhet sor a szerződéskötésre, de még nem lehet tudni, hogy mikor veheti birtokba a város az ingatlant. „Fel kell mérjük, hogy mit lehetne ott megvalósítani, elképzelések vannak. Korábban az is felmerült, hogy összekötnénk az épületet a Nagy István Művészeti Szakközépiskolával” – osztotta meg Antal.
Szederjesi: mélypontra kerültek
A Szakszervezetek Művelődési Házát több mint harminc éve építették, nagyrészt az ANCCSR (a romániai Szakszervezeti Művelődési Házak Egyesülete) birtokolta. Jelenleg azonban a közszolgáltatók felé felgyülemlett tartozások miatt csődeljárás van folyamatban az intézmény ellen.
Szederjesi Ferenc, a Csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házának igazgatója elmondta, huszonnégy éve vezeti az intézményt, de ennyire mélypontra soha nem kerültek, mint most. Tőle tudjuk, hogy a létesítmény havi fenntartási költsége nyáron 45-50 ezer lej, télen pedig 70 ezer lej. „Nagyon sokba kerül a nagyterem kifűtése” – mutatott rá az igazgató. Jelenleg egyébként tíz bérlője van az intézménynek, tőlük havonta összesen tízezer lejt kapnak. „A gólyabálok, előadások szervezésével további közel 77 ezer lejt kerestünk, tehát fenn lehet tartani az intézményt, csak a fűtésrendszerét kellene felújítani” – véli Szederjesi. Mint tájékoztatott, tizenkét alkalmazottjuk van, a béralapjuk húszezer lej. „Nem tudom, mi lesz a sorsunk, miután a város tulajdonába kerül az ingatlan” – fogalmazott az igazgató.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!