Két napig voltak a helyükön Csíkszeredában, a Brassói útról a Baromtér utcába vezető vasúti aluljárónál készült áteresz öntvényből készült új fedőlapjai, mert a hétből ötöt elloptak. A rendőrség azóta megtalálta ezeket, de a fedőlapokat betonelemekre cserélték.
2012. június 01., 15:412012. június 01., 15:41
2012. június 03., 13:422012. június 03., 13:42
A közelmúltban készült a Brassói úti vasúti aluljárónál az az áteresz, amely az útra befolyó és korábban az esővízlefolyó által elnyelt vizet vezeti el az úttest szintje alatt. Az átereszt öntvényből készült ráccsal fedték le, de ezt alig két nappal később ellopták. Zólya László, az átereszt elkészítő Harvíz Rt. vezérigazgatója szerint az elkövetők két fedőlapot otthagytak, hogy az autók tudjanak átmenni. A cég betonelemekkel helyettesítette az ellopott öntvénytárgyakat, amelyeket közben a mezőn egy sáncban megtalált a rendőrség, és visszaszolgáltatta a tulajdonosnak. Ennek ellenére a beton elemek maradnak az áteresznél, és az ott tapasztalható egyenetlenségeket az útjavítással eltüntetik – tudtuk meg.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!