Fotó: Kristó Róbert
A csíkszeredai Venczel József Szakközépiskolában 163 diák ballagott csütörtökön.
2012. május 31., 16:312012. május 31., 16:31
Hat osztály diákjai sorakoztak fel csütörtök délelőtt a csíkszeredai Venczel József Szakközépiskola előtti téren a szülők, barátok gyűrűjében.
Mihály Géza, az iskola igazgatója ünnepi beszédében azt tanácsolta a ballagóknak, hogy a tudás mellett a derűt, lendületet, kitartást is vigyék magukkal, és figyelmeztette őket: minél több a lehetőség, annál nagyobb a felelősség az életben. Az igazgató azt mondta, a legfontosabb útravaló, amit kaptak a ballagók, a tudás, ezt kell az életük folyamán szüntelenül továbbépíteniük, hisz a becsületes életnek csak ez lehet az alapja.
Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere a napokban elhunyt egyik barátja élete kapcsán azt hangsúlyozta a ballagóknak, hogy kerüljék a stresszt, és soha ne tegyék magasabbra a mércét a körülöttük élők számára, mint amit önmaguk is teljesíteni tudnak. „Az élet örömteli oldalát keressétek” – tanácsolta a végzősöknek a polgármester.
A ballagóktól elbúcsúztak hátramaradó iskolatársaik, és a végzősök is megfogalmazták gondolataikat a még az iskolában maradóknak.
A ballagási ünnepség részeként az iskolától elbúcsúzók átadták a tudás jelképes kulcsát a kisebb évfolyamok képviselőinek, és a különböző díjak kiosztása előtt az iskola diákjainak ünnepi műsorát is megtekintették az összegyűltek.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!