Számos építkezés folytatódhat. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Módosította a felsőház a kormány 2023/115-ös sürgősségi rendeletét, ennek köszönhetően pedig több mint 160 beruházás menekült meg, köztük számos kistelepülés projektjei – olvasható az RMDSZ közleményében.
2024. február 13., 13:302024. február 13., 13:30
2024. február 13., 13:322024. február 13., 13:32
„168 beruházást sikerült ma megmenteni a parlamentben, olyan beruházásokat, amelyekre az RMDSZ biztosított pénzt, amikor kormányon voltunk, és amelyeket a jelenlegi kormány leállított. További több mint 700 beruházás került veszélybe a kormány rossz döntése miatt, ezek finanszírozása is biztos az RMDSZ módosításának köszönhetően” – nyilatkozta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője azt követően, hogy a felsőház módosította a kormány 2023/115-ös sürgősségi rendeletét kedden Bukarestben.
Hasonló helyzetben volt a farkaslaki művelődési ház felújítása (...), a szovátai uszoda vagy a nyárádszeredai piac is. Ezeket a beruházásokat ma megmentettük” – nyilatkozta Cseke Attila.
A volt fejlesztési miniszter elmondta: további több mint 700 beruházás került veszélybe, hiszen a kormány év végi döntése értelmében nem biztosíthatott szükség esetén többletfinanszírozást a minisztérium. „Az RMDSZ módosítása további fejlesztések folytatását, befejezését szavatolja” – nyilatkozta Cseke Attila volt fejlesztési miniszter, részletezve, hogy
A 2023/115-ös sürgősségi rendeletet múlt év végén hozta a jelenlegi kormánykoalíció. A rendelet a közpénzből fizetett beruházások leállásához, illetve az építőipari kisvállalkozások válságához és a munkaerő külföldre vándorlásához vezetett.
A kormány rendeletéhez módosító javaslatokat nyújtott be az RMDSZ, amelyeket a szakbizottsági és a plénumi munkálatok alatt sikerült elfogadtatni, megmentve az Országos Beruházási Társaság (CNI) által bonyolított és a fejlesztési minisztérium által finanszírozott beruházásokat – írják még a közleményben., hozzátéve, hogy a jogszabálytervezet esetében végső döntést a képviselőház hozza meg.
Átfogó kutatást indított a brassói Transilvania Egyetem a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér kapcsán. A felmérés Kovászna és Hargita megye lakóinak véleményét is feltérképezi.
Március 29. és április 4. között tíz esetben szólított fel az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) közösségimédia-platformokon megjelent illegális tartalmak eltávolítására.
A Richter-skálán 3,2-es erősségű földrengés volt pénteken 14 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára arra kéri a román hatóságokat, határozottan lépjenek fel a magyarellenes megnyilvánulásokkal szemben.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A Bákói Ítélőtábla elévülés miatt megszüntette a büntetőeljárást az úzvölgyi temető 2019-es elfoglalásakor bántalmazott csíkszeredai férfi ügyében. Az elkövetőket nem vonják felelősségre, de kötelesek kártérítést fizetni.
A Közüzemek Rt. legfrissebb statisztikái szerint a város 4975 tömbházlakásának 44,9 százaléka halmozott fel ezer lejnél nagyobb adósságot. A szolgáltató felhívja a figyelmet: amennyiben nem rendezik az elmaradásokat, sokan víz nélkül maradhatnak.
Több riasztást is kaptak a Hargita megyei tűzoltók csütörtök este: Madéfalván egy kémény gyulladt ki, Lövétén két melléképület égett le, Gyergyószentmiklóson pedig egy füstölgő elektromos kapcsolószekrény okozott riadalmat.
Ideiglenesen lezárták munkálatok miatt Marosvásárhelyen a Ion Heliade Rădulescu utca, Băneasa és Szabadság utca közötti útsávot lezárták, ami a 9-es buszjárat útvonalát is befolyásolja.
Felerősödő szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország területének több mint felére. Vasárnaptól helyenként havazásba is átválthat a lehulló csapadék a lehűlés miatt.
szóljon hozzá!