
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Cáfolták a TikTok képviselői az Európai Parlamentben (EP) tartott keddi meghallgatáson, hogy a romániai elnökválasztás első fordulója előtti időszakban a közösségimédia-platform előnyben részesítette volna a Călin Georgescu független jelölthöz kapcsolódó tartalmakat.
2024. december 03., 17:362024. december 03., 17:36
Az EFE spanyol hírügynökség beszámolója szerint az EP Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottságában tartott meghallgatáson a vállalat képviselői azt mondták, hogy
A TikTok hitelességért és átláthatóságért felelős igazgatója, Brie Pegum szerint az elmúlt hónapokban a politikai tartalmaik miatt letiltott felhasználók közül csak egy támogatta Georgescut, és ennek is sokkal kevesebb követője volt, mint a más jelöltek támogatóinak.

A TikTok videós közösségi platform tiltja a fizetett politikai hirdetéseket, mégis hatalmas szerepe volt a választások során. Két fontos hashtag köré szervezett influenszervideók és a mesterségesintelligencia-felületek segítségével érték el az embereket.
„Fáradhatatlanul dolgoztunk a félretájékoztatás elkerülésén” – szögezte le az Agerpres szemléje szerint.

Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) kedden felkérte az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja ki a TikTok romániai tevékenységét, mert a platform a saját közösségi alapelveit megszegve engedélyezte Călin Georgescu politikai hirdetéseit.
A TikTok közpolitikai és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Caroline Greer kifejtette, hogy a platform a romániai választások során is a választási folyamatokra vonatkozó közösségi alapelveit alkalmazta, és a választásokat megelőző hónapokban tárgyalt több romániai hatóság – köztük a választási hatóság – és több politikai párt képviselőivel. Hozzátette azt is, hogy

Történtek kibertámadások az elnökválasztási folyamat befolyásolására – állapította meg csütörtöki ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) a védelemért, a közrendért és a nemzetbiztonságért felelős hatóságok dokumentumai alapján.
A felhasználóknak szánt tartalmak megjelenítésére használt algoritmus „reagál a felhasználói tevékenység jelzéseire”, így előnyben részesíti azokat a tartalmakat, amelyeknél az egyes felhasználók elidőznek – magyarázta a TikTok képviselője.
Az EFE szerint a TikTok képviselőinek válaszai nem győzték meg az európai parlamenti képviselőket, ezért a szakbizottság megvizsgálja annak lehetőségét, hogy további írásbeli kérdésekkel forduljon a vállalathoz.
A digitális szolgáltatásokról szóló európai uniós rendelet (DSA) idén február 17-én lépett hatályba, és szigorú szabályokat ír elő a különféle online platformok, köztük a közösségi oldalak számára az illegális és káros tartalmakkal szembeni fellépés hatékonyabbá tételére és az álhírterjesztés fékezésére.
A Politico.eu által idézett állásfoglalásukban a kínai ByteDance vállalat tulajdonában levő TikTok képviselői elutasították azokat a vádakat, amelyek szerint a platform befolyásolta a romániai választások eredményét.
– szögezték le.
Rámutattak arra is, hogy több mint 150 olyan álprofilt távolítottak el, amelyek Călin Georgescu identitását használták, és további több mint 650-et, amelyek más jelöltek identitásával éltek vissza. „A romániai választásokkal kapcsolatos beszámolók pontatlanok és félrevezetőek” – jelentette ki a Politico.eu szerint a vállalat egyik szóvivője, Paolo Ganino.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
szóljon hozzá!