
Hivatalosan, vagy sehogy. Egyértelmű szabályozás hiányában nem léptek a legtöbb lakószövetségnél
Fotó: Veres Nándor
Üresen állnak a csíkszeredai tömbházakban kihelyezett kézfertőtlenítő adagolók, amelyeket március végén szereltek fel járványmegelőzési célból. Fertőtlenítő szerrel való feltöltésük csak ideig-óráig működött.
2020. június 24., 12:282020. június 24., 12:28
A vonatkozó katonai rendelet értelmében a polgármesteri hivatalokra hárult a kézfertőtlenítő berendezések felszerelése és feltöltése, csakúgy mint a lépcsőházak fertőtlenítése. A három alkalommal megismételt fertőtlenítés során az adagolók is feltöltésre kerültek. A rendelet értelmében a feltöltés a továbbiakban a lakószövetségek hatáskörébe tartozik. Jelenleg rengeteg csíkszeredai tömbház fertőtlenítő adagolója üresen áll.
A Kőrösi Csoma Sándor Lakástulajdonosok Szövetségénél érdeklődve meglepetten nézett ránk az elnök:
Úgy fogalmazott, nem hiszi, hogy a hivatalos szabályozás elkerülte volna a figyelmüket, hiszen a város legtöbb részén ugyanúgy üresek a berendezések. Az idős úr elmondta, eddig a lakók részéről sem érkeztek panaszok, hogy miért üresek a berendezések. Hozzátette,
„Nem lehet tudni, kinek is lenne a feladata feltölteni. Hozzánk nem érkezett semmilyen formában rendelet vagy felkérés ezzel kapcsolatban” – tudtuk meg a Csíki Lak Kft.-nél is. A cég illetékese hozzátette, az első három feltöltést a hivatal alkalmazottai mindenhol elvégezték, aztán valóban úgy szóltak a hírek, hogy a lakószövetségi társulásoknak kell majd biztosítaniuk az utántöltést. A társulások adminisztrációjával foglalkozó cégnél elmondták, hozzájuk is érkeztek megkeresések a lakószövetségi elnököktől, hogy útbaigazítást kérjenek a feltöltéssel kapcsolatban, de hivatalos formában a cég sem kapott még erről szóló határozatot, törvényt vagy felszólítást.
„Nem lenne megterhelő, ha valóban a lakószövetségeknek kellene feltölteniük ezeket az adagolókat.
Más városokban összetörték vagy megrongálták az eszközöket. Nálunk szerencsére nagyrészt épek, csak kár, hogy nincs meghatározva a jogi keret, hogy ki és mit kellene csináljon velük” – válaszolták a tizennégy lakószövetségi társulást tömörítő cégnél.
A Müller László utcai lakószövetséghez több mint egy tucatnyi tömbház ügykezelése tartozik. A társulás elnöke érdeklődésünkre elmondta, ők nem is várták meg, hogy bármilyen felkérés érkezzen ezzel kapcsolatban: a három hivatalos feltöltés után havi fél liter alkohol alapú gyógyszeszt tesznek az adagolókba, és nátrium-hipoklorit (hipó) hatóanyagú fertőtlenítővel kezelik a lépcsőházakat. Mint kiemelte, ők az első pillanattól olyannyira komolyan vették a rájuk háruló kötelezettségeket, hogy
„Az számunkra sem tiszta, hogy meddig kell újból és újból feltölteni, de amint hallottam, kevés tömbház van a városban, ahol hasonlóan járnak el” – közölte az elnök.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás