
Jelenleg csak egy székelyudvarhelyi iskolában működik orvosi rendelő. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Összesen hat egészségügyi dolgozóval bővült a székelyudvarhelyi iskolaorvosi hálózat: két orvos és négy asszisztens már munkába állt, de újabb két állás betöltését is tervezi a városvezetőség. A korábbi, „áldatlannak” nevezett állapotokon az is javít, hogy a tervek szerint a meglévő mellett még egy iskolaorvosi rendelőt is létrehoznának.
2018. február 06., 20:012018. február 06., 20:01
2018. február 06., 20:012018. február 06., 20:01
A megyei népegészségügyi igazgatóssággal folyatott többszöri egyeztetés után jelentős személyzetbővítést tudott kieszközölni tavaly a város:
A versenyvizsgák lejárta után Dumitrescu Cristina és Vajna Réka novemberben alkalmazásba került, tájékoztatott a polgármesteri hivatal sajtóosztálya.
Személyzetbővítés idén is lesz: februárban még két iskolaorvosi állást hirdetnek meg, amelyekre már januárban volt két jelentkező. Hosszabb távú fejlesztési lehetőségekről is beszámolnak az illetékesek:
„A megyei népegészségügyi igazgatóssággal közösen döntés született arról is, hogy a közeljövőben az iskolások fogorvosi ellátására is igény volna, és ha lehetőség adódik rá, akkor a felújítás alkalmával ennek a rendelőnek is helyet fogunk biztosítani. Ha sikerül teljesen berendezni, akkor a népegészségügyi igazgatóság biztosítja majd a személyzeti és a szükséges alapanyagok költségeit” – tájékoztatták lapunkat.
Áldatlan állapotok
Az oktatási intézményekben működő egészségügyi ellátás megszervezése 2009-ben került át a népegészségügyi igazgatóságtól a helyi önkormányzatok ügykezelésébe, a meglévő alkalmazottakkal, felszerelésekkel és pénzügyi forrásokkal együtt. A tanintézetekben akkor tizenkilenc alkalmazott, két orvos és tizenhét egészségügyi asszisztens dolgozott: a városban lévő nyolc óvoda és napközi esetében ezt a feladatot egy orvos, és napközi otthononként egy egészségügyi asszisztens biztosította, míg a tizenkét iskola esetében szintén egy orvos, illetve – a létszámcsökkentés miatt – csak hét asszisztens. Így egy-egy asszisztensnő több oktatási intézmény egészségügyi felügyeletét látta el, ami a nagy gyereklétszám miatt egyre nehezedő feladatnak bizonyult, tudtuk meg a hivatal oktatási ügyekért felelős munkatársától. A 2009-es átadás utáni időszakban nem történtek nagyobb változások, bővítések, annak ellenére, hogy 2012-ben egy rendelettel megváltoztatták az oktatási intézményekben működő iskolaorvosi szolgálatot ellátó személyzet számát, illetve lehetőség lett volna veszélyességi illetményt is számolni az alkalmazottaknak. Egyébként a városban egyetlen iskolaorvosi rendelő működik, a Kós Károly Szakközépiskola bentlakásának épületében, ám évekig ez sem rendelkezett a működéshez szükséges közegészségügyi engedéllyel. Ezt a hiányosságot 2016-ban sikerült pótolni.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!