
Fotó: Pinti Attila
Elhamarkodott és megalapozatlan döntésnek tartják a csíkszeredai éjjel-nappali élelmiszerboltok tulajdonosai az önkormányzat tervét, hogy korlátozza az üzletek nyitvatartási idejét. Szerintük nincsenek ok-okozati összefüggések a közrendi problémák és a kereskedelmi egységek működése között. Ugyanakkor munkahelyek szűnhetnek meg az intézkedés bevezetése miatt.
2023. november 20., 13:502023. november 20., 13:50
2023. november 20., 14:082023. november 20., 14:08
A Székelyhon megkeresésére írásban közölte a két érintett élelmiszerbolt, az Óceán üzlet, valamint az Euro-Center üzlet tulajdonosa az álláspontját a csíkszeredai városvezetés múlt heti intézkedés-tervezetével kapcsolatban. Mint ismert, tízpontos cselekvési tervet dolgozott ki, illetve közösségi és politikai összefogást szorgalmaz a csíkszeredai városvezetés a közbiztonság javítására Csíkszeredában, miután az elmúlt napokban több járókelő elleni támadás történt a nyílt utcán.

Miután kedden három fiatal bántalmazott egy idős embert Csíkszeredában, közterületen, csütörtökön újabb két támadás történt, ezúttal két huszonéves nő volt az áldozat.
Korodi Attila polgármester a csíkszeredai intézkedések között említette, hogy a játéktermek csak 20 óráig tarthatnak nyitva, és 23.30 órakor az éjjel-nappali boltoknak is be kell majd zárni.

Szigorú intézkedéseket vezet be a csíkszeredai önkormányzat a közbiztonság növelése céljából. Többek között korlátozzák a városban működő játéktermek nyitvatartási idejét, változtatnak a folyamatos nyitvatartással működő üzletek programján is.
A városban található szórakozóhelyek működésére külön szabályzatot dolgoznak ki, ezt a város képviselő-testületének e havi ülésén fogadják el.
Becze Tibor, az Amigo cégcsoport nevében, Bartó József pedig az In-Com-Euro Kft. nevében azzal a kéréssel fordult a csíkszeredai önkormányzathoz és Korodi Attila polgármesterhez, hogy tekintsenek el a korlátozásoktól, és engedjék, hogy továbbra is a jelenlegi keretek között működjenek.
– fogalmaztak. Kitértek arra is, hogy az elmúlt években a koronavírus-világjárvány és az energiaárak jelentős drágulása megnehezítette, vagy akár el is lehetetlenítette a helyi vállalkozók aktivitását, ráadásul a kormány legutóbbi sürgősségi rendelete is újabb terheket rótt ki a magánszférára.
Fotó: Pinti Attila
„Ezekben az időkben megmaradni állandó korlátozások, kiszámíthatatlan üzleti környezetben, az egyre teret hódító és erősödő multinacionális cégek mellett, egyre nehezebb” – írták. Hozzátették,
„Ezen munkapontok megszervezésében, fennmaradásában elsődleges szempont a nyitvatartási program. Tekintettel mindezekre, arra kérjük, hogy ezen korlátozásoktól tekintsenek el és engedjék, hogy továbbra is a jelenlegi keretekben valósítsuk meg a tevékenységünket” – zárták nyilatkozatukat az érintett vállalkozók.
Csíkszeredában ugyanakkor korábban is voltak a cselekvési tervet szűlő esetekhez hasonló támadások: év elején fiatal párra támadtak rá ismeretlenek. Ennél is súlyosabb volt ugyanakkor az a 2021 decemberi, nagy felháborodást keltett támadás, amikor a vasútállomás előtt megkéseltek egy taxist.

Súlyos sérülésekkel szállították kórházba azt a csíkszeredai taxisofőrt, akit kedden támadtak meg a vasútállomásnál. Ütlegelték és többször megszúrták, a tüdeje is sérült. Sürgősségi műtétet hajtottak végre nála, jelenleg már túl van az életveszélyen.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
4 hozzászólás