
Fotó: Blága Tünde/Facebook
Nicaragua képviselőjét választották meg az év legszebb nőjének a Miss Universe szépségversenyének salvadori döntőjében szombaton este. A Magyarországot képviselő, gyimesi Blága Tünde életre szóló élményekkel gazdagodott.
2023. november 19., 13:332023. november 19., 13:33
A győztesnek járó koronát a nicaraguai Sheynnis Palacios kapta, első udvarhölgye, vagyis a második helyezett a thaiföldi Anntonia Porsild lett, a harmadik helyet pedig Ausztrália képviselője, Moraya Wilson nyerte el.
A Hidegségből származó csángó lány, Blága Tünde még a döntő előtt írt rajongóinak a közösségi oldalán. Mint fogalmazott, a szombati nap „egy különleges fejezet zárása az életemben.

A Hidegségről származó Blága Tünde fogja képviselni Magyarországot a 72. Miss Universe versenyen, amelyet november 18-án El Salvadorban rendeznek.
Végül hozzátette, bármit is hozzon a szombat esti eredmény, „az számomra csak egy pillanat a nagyobb történetben. Az álmok valóra váltása sosem könnyű, de éppen ez teszi őket értékessé és felejthetetlenné. Hálás vagyok, hogy veletek oszthatom meg ezt az élményt, és bízom benne, hogy ez a pillanat inspiráló lehet mindenkinek, aki hasonló utat jár.
– fejtette ki.

Habár csak november 18-án lesz a Miss Universe nemzetközi szépségverseny salvadori döntője, az országok képviselői már két héttel a nagy megmérettetés előtt a helyszínen tartózkodnak – akárcsak a Magyarországot képviselő gyimesi lány, Blága Tünde.
Mint korábban megírtuk, október elején derült ki, hogy a Hidegségről származó Blága Tünde fogja képviselni Magyarországot a 72. Miss Universe versenyen, amelyet november 18-án El Salvadorban rendeztek. Tünde 2010-ben kezdett szépségversenyekre járni, amelyekről különböző eredményekkel tért haza: volt, hogy második, harmadik, vagy éppen különdíjas lett. 2016-ban őt választották meg Erdély arcának, majd a Miss Earth Hungary címet is megnyerte. Három esztendőre rá ő utazhatott a Miss Earth világversenyre, a Fülöp-szigetekre.
A Miss Universe a legismertebb nemzetközi szépségverseny; 1952-ben rendezték meg először az Egyesült Államokban. A versenyt 1972-ig az csak az Egyesült Államokban rendezték meg, utána pedig minden évben más-más országban tartották meg. A versenyt szervező testület, a Miss Universe Organization (MUO) 1996 óta az amerikai üzletember és volt amerikai elnök, Donald Trump és az NBC tévétársaság tulajdonában van.
A Gyimesek vadregényes erdői között, a hegyek ölelésében egy különleges természeti kincs bújik meg: a Jávárdi-vízesés, vagy ahogyan a helyiek nevezik, a Zúgó. A név tökéletesen illik rá – itt a víz sziklák között zúg le a mélybe.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
szóljon hozzá!