
Fotó: Miss Universe Hungary
A Hidegségről származó Blága Tünde fogja képviselni Magyarországot a 72. Miss Universe versenyen, amelyet november 18-án El Salvadorban rendeznek.
2023. október 02., 15:392023. október 02., 15:39
2023. október 02., 17:092023. október 02., 17:09
Blága Tündéről a Székelyhon 2016-ban írt először annak kapcsán, hogy első helyezést ért el a Székelyudvarhelyen megtartott Év Arca Erdély szépségversenyen.
A Hidegségről származó, egy ideig Csíkszeredában élő Blága Tünde
2016-ban a következőképpen nyilatkozott lapunknak: „Az életemben a fordulópontot a Kulcsár Edina által indított modelltanfolyamon való részvétel jelentette. Kulcsár Edinát választották Magyarország Szépének 2014-ben, majd a Miss World-on második helyezést ért el. Ilyen jó eredményt még egyetlen magyar sem ért el világversenyen.
Tünde karrierje látványosan alakult:
A hétvégén, miután megnyerte a Miss Universe Hungaryt, a következőt írta a közösségi oldalára:
A Miss Universe egyébként a legismertebb nemzetközi szépségverseny; 1952-ben rendeztek meg először az Egyesült Államokban. A versenyt 1972-ig az csak az Egyesült Államokban rendezték meg, utána pedig minden évben más-más országban tartották meg. A versenyt szervező testület, a Miss Universe Organization (MUO) 1996 óta az amerikai üzletember és volt amerikai elnök, Donald Trump és az NBC tévétársaság tulajdonában van.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
szóljon hozzá!