
Archív
Fotó: Barabás Ákos
A gyermekek egyhetes vakációjának kezdetétől megnőtt a látogatók száma a parajdi sóbányában, ezért a létesítmény nyitvatartási idejét meghosszabbították.
2024. október 29., 17:462024. október 29., 17:46
2024. október 29., 17:472024. október 29., 17:47
Az elmúlt hétvégén, azaz pénteken, szombaton és vasárnap több mint 18 ezer látogató, a hétfői napon pedig több mint 6000 ember volt a bányában – mondta el kedden az Agerpres hírügynökségnek Sebestyén József bányaigazgató.
A megnövekedett turistaszám miatt a vezetőség úgy döntött, hogy két órával meghosszabbítja a látogatási időt. Az intézkedés az őszi vakációra vonatkozik, így
Sebestyén szerint az ország minden részéről érkeznek turisták a bányába ezen a héten.
Annak ellenére, hogy a bánya idén egy hónapig zárva volt a vízszivárgások miatt, az igazgató reméli, hogy év végére a látogatók száma eléri a 600 ezret. Év elejétől mostanig körülbelül 480 ezer látogatója volt a bányának.

Egyhónapos kényszerbezárás után szombaton, június 15-én újra kinyitják a parajdi sóbányát, a hétvégétől újra látogatható a föld alatti komplexum kezelőbázisa.

Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, ahol nagyjából egy hónapja újból problémákat okoz a komplexumba betörő víz.

A legkritikusabb szakaszon csőbe vezették a Korond-patakot, hogy megakadályozzák a parajdi sóbányába való beömlését, de ez csak egy azonnali, sürgősségi megoldás. A patak kimosta a sós talajt, így jutott be a bányába.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!