
Jobb ha leellenőrizzük. Nem a rendőrnél kellene kiderüljön, hogy lejárt a jogsi. Archív
Fotó: Haáz Vince
Jelentős számú gépjárművezetői jogosítványnak jár le az érvényességi ideje a közeljövőben országszerte, de Hargita megyében is, ezért érdemes időben kezdeményezni a dokumentum cseréjét, tekintve, hogy az év végi munkaszüneti napok miatt is lassabban halad majd ez a folyamat. Hargita megyében szükség esetén új ügyfélfogadási ablakot nyitnak majd meg az érintett sofőrök számára.
2022. október 09., 09:582022. október 09., 09:58
Közel félmillió jogosítványnak jár le az érvényessége 2022 decembere és 2023 februárja között – hívta fel a figyelmet az Országos Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatal (DRPCIV), amely az érvényességét vesztő dokumentumok nagy száma miatt azt javasolja az érintetteknek, hogy
Noha Hargita megyére vonatkozóan nincsenek adatok az érvényességüket vesztő jogosítványok pontos számáról, de itt is sok jogosítványt kell kicseréltessenek tulajdonosaik, ezért a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője is azt javasolja a hasonló helyzetben lévőknek, hogy még a dokumentum érvényességének a lejárta előtt foglaljanak időpontot a cserére és kezdjék el a szükséges iratok beszerzését.
„A legfontosabb az, hogy mindenki, aki jogosítvánnyal rendelkezik, ellenőrizze le az érvényességi időt, hogy tudja időben megkezdeni a cserét, ne az utolsó napokban” – tanácsolta Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője. Elmondta,
„Ha viszont szükség lesz rá, az év vége felé esetleg megnöveljük a kapacitást, megnyitunk még egy ügyfélfogadó ablakot, hogy minél több személyt tudjunk fogadni” – fűzte hozzá.
A jogosítványcserét az orvosi vizsgálatokkal kell kezdeni, ugyanis esetenként ez időigényesebb folyamat lehet. Jó tudni azt is, hogy ki lehet cseréltetni a gépjárművezetői engedélyt más megyében is – ám akkor oda kell időpontot foglalni –, az orvosi igazolás viszont ebben az esetben is lehet Hargita megyében kiállított dokumentum.
– tudtuk meg a prefektusi hivatal szóvivőjétől.
Adrian Pănescu ugyanakkor azt is elmondta, hogy milyen dokumentumokat kell magukkal vigyenek az érintett gépjárművezetők a megyei gépjármű-bejegyzési és jogosítvány-kibocsátó hivatalba: „hozniuk kell
érvényes személyazonossági igazolványukat és annak egy másolatát,
a régi jogosítványukat – azt ugyanis le kell adni –,
az orvosi igazolást,
valamint a nyugtát arról, hogy kifizették a 89 lejt, azaz a jogosítvány előállításának az értékét”
– utóbbit online, a ghiseul.ro címen elérhető kormányzati oldalon, illetve a CEC Bankban is be lehet fizetni. A jogosítványcseréhez szükséges időpontfoglalást az Országos Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatal honlapján lehet elvégezni, ugyanakkor ott valós időben nyomon követhető az új jogosítvány kiállításának a helyzete is az online szolgáltatások – jogosítvány kiállítása (servicii online – emitere permis) menüpont alatt.
„Ajánljuk, hogy minden érintett időben kezdeményezze a cserét, ugyanis közeleg az év vége, mindenki tudja, hogy december már zsúfolt mindenféle szempontból, jönnek az ünnepek és munkaszüneti nap is van, lehetőleg ne kerüljön senki abba a helyzetbe, hogy már lejárt érvényességű igazolvánnyal kelljen időpontot foglaljon a cserére” – tanácsolta a megyei prefektusi hivatal szóvivője.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!