
A polgármester és támogatói
Fotó: Facebook/Gálfi Árpád
Lemondanak az Erdélyi Magyar Néppárt-tagságról azok az önkormányzati képviselő-jelöltek, aki a Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi listáján vállalták a jelöltséget. Időközben Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere Facebookon jelentette be, hogy ő is indul az őszi helyhatósági választáson.
2020. augusztus 18., 14:352020. augusztus 18., 14:35
2020. augusztus 18., 14:382020. augusztus 18., 14:38
Megméretkezne a helyhatósági választásokon Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere. Az ehhez szükséges ötszáz támogatói aláírást kedden nyújtotta be a helyi választási bizottsághoz – jelentette be közösségi oldalán. Részleteket csütörtökre ígért, egyebek mellett arról, hogy önkormányzati képviselői vagy polgármesterjelöltként indul.
Közben az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezete közleményben „mélységesen elítéli a partner párt (Magyar Polgári Párt – szerk. megj.) elnökének, Mezei Jánosnak a hozzáállását, amellyel
Hozzáteszik, sajnálattal veszik tudomásul, hogy ezzel megfosztották a helyi Néppártot attól, hogy egy komoly, elismert civil-szakmai csapat számára biztosítsák az indulást, és
„Mivel az elmúlt hónapokban közösen szerveztük és építettük fel ezt a csapatot azzal a céllal, hogy segítsünk a jelenlegi városvezetésnek, azok tagjaink, akik tanácsosként szeretnék folytatni a munkát, kénytelenek lemondani a Néppárt-tagságról, de továbbra is egy csapatként tevékenykedünk tovább” – jelentették be, kiemelve, hogy a Néppárt helyi szervezete teljes mértékben azonosul és együtt dolgozik Gálfi Árpád polgármesterrel és csapatával.

Mike Leventét, a Magyar Polgári Párt helyi elnökét indítja polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen az MPP – jelentették be kedden. A székely anyavárosban tehát nem valósult meg az Erdélyi Magyar Szövetség, azaz az Erdélyi Magyar Néppárt és a polgáriak egyesülése.
Közleményükben kitértek arra is, hogy a székelyudvarhelyi sajátos helyzettől függetlenül teljes mértékben támogatják az udvarhelyszéki EMSZ-listán (Erdélyi Magyar Szövetség, az MPP és a Néppárt szövetsége) induló jelölteket.
Az elmúlt héten szakadás történt a Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi szervezeténél is: tizennyolc tag jelentette be, hogy búcsút int az MPP-nek, többen közülük most a Szabad Emberek Pártjának helyi jelöltlistáján szerepelnek.
A Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi jelöltlistája
Gálfi Árpád – polgármesterjelölt, Pál Dénes – a Melinda cégcsoport tulajdonosa, Pálfi Kinga – pszichológus, Albert Sándor – közgazdász, gazdasági igazgató, dr. Kurtus István – ortopéd főorvos, Szabó Zsusza – pedagógus, András Lehel – közgazdász, a Melinda cégcsoport vezérigazgatója, Ölvedi Zsolt – gyógyszerész, Bíró Edith – nyugdíjas, Józsa Levente – fényképész, vállalkozó, Péter Balázs – közgazdász, Bíró Jolán – menedzser, Major Sándor – tanár, vállalkozó, Ferencz Albert – mérnök, ügyvezető igazgató, Godra Zsolt – mérnök, vezérigazgató, Tamás Béla – értékesítési menedzser, Bíró Ervin Loránd – belső dizájner, Nagy Endre – tanár, aligazgató, Tankó Ágnes – vállalkozó, Nagy Mária Terézia – menedzserasszisztens, vállalkozó, Becze Juliánna – építész, Réthi Enikő Kinga – ügyvéd, dr. Ambrus József – mentős főorvos, Péter Péter István – mérnök, vezérigazgató.

Nem tudnak azonosulni a Magyar Polgári Párt hozzáállásával, ezért csütörtöktől kilépnek a pártból – jelentette be Péter Péter, a polgári párt egyik alapítótagja. A döntés egy éve érlelődik.

Nem a három magyar párt valamelyikében, hanem egy román-magyar vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben méretkezik meg a közelgő önkormányzati választásokon Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere – derül ki a párt által a szerkesztőségünknek küldött meghívóból.
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
szóljon hozzá!