
A polgármester és támogatói
Fotó: Facebook/Gálfi Árpád
Lemondanak az Erdélyi Magyar Néppárt-tagságról azok az önkormányzati képviselő-jelöltek, aki a Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi listáján vállalták a jelöltséget. Időközben Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere Facebookon jelentette be, hogy ő is indul az őszi helyhatósági választáson.
2020. augusztus 18., 14:352020. augusztus 18., 14:35
2020. augusztus 18., 14:382020. augusztus 18., 14:38
Megméretkezne a helyhatósági választásokon Bunta Levente, Székelyudvarhely volt polgármestere. Az ehhez szükséges ötszáz támogatói aláírást kedden nyújtotta be a helyi választási bizottsághoz – jelentette be közösségi oldalán. Részleteket csütörtökre ígért, egyebek mellett arról, hogy önkormányzati képviselői vagy polgármesterjelöltként indul.
Közben az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezete közleményben „mélységesen elítéli a partner párt (Magyar Polgári Párt – szerk. megj.) elnökének, Mezei Jánosnak a hozzáállását, amellyel
Hozzáteszik, sajnálattal veszik tudomásul, hogy ezzel megfosztották a helyi Néppártot attól, hogy egy komoly, elismert civil-szakmai csapat számára biztosítsák az indulást, és
„Mivel az elmúlt hónapokban közösen szerveztük és építettük fel ezt a csapatot azzal a céllal, hogy segítsünk a jelenlegi városvezetésnek, azok tagjaink, akik tanácsosként szeretnék folytatni a munkát, kénytelenek lemondani a Néppárt-tagságról, de továbbra is egy csapatként tevékenykedünk tovább” – jelentették be, kiemelve, hogy a Néppárt helyi szervezete teljes mértékben azonosul és együtt dolgozik Gálfi Árpád polgármesterrel és csapatával.

Mike Leventét, a Magyar Polgári Párt helyi elnökét indítja polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen az MPP – jelentették be kedden. A székely anyavárosban tehát nem valósult meg az Erdélyi Magyar Szövetség, azaz az Erdélyi Magyar Néppárt és a polgáriak egyesülése.
Közleményükben kitértek arra is, hogy a székelyudvarhelyi sajátos helyzettől függetlenül teljes mértékben támogatják az udvarhelyszéki EMSZ-listán (Erdélyi Magyar Szövetség, az MPP és a Néppárt szövetsége) induló jelölteket.
Az elmúlt héten szakadás történt a Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi szervezeténél is: tizennyolc tag jelentette be, hogy búcsút int az MPP-nek, többen közülük most a Szabad Emberek Pártjának helyi jelöltlistáján szerepelnek.
A Szabad Emberek Pártjának székelyudvarhelyi jelöltlistája
Gálfi Árpád – polgármesterjelölt, Pál Dénes – a Melinda cégcsoport tulajdonosa, Pálfi Kinga – pszichológus, Albert Sándor – közgazdász, gazdasági igazgató, dr. Kurtus István – ortopéd főorvos, Szabó Zsusza – pedagógus, András Lehel – közgazdász, a Melinda cégcsoport vezérigazgatója, Ölvedi Zsolt – gyógyszerész, Bíró Edith – nyugdíjas, Józsa Levente – fényképész, vállalkozó, Péter Balázs – közgazdász, Bíró Jolán – menedzser, Major Sándor – tanár, vállalkozó, Ferencz Albert – mérnök, ügyvezető igazgató, Godra Zsolt – mérnök, vezérigazgató, Tamás Béla – értékesítési menedzser, Bíró Ervin Loránd – belső dizájner, Nagy Endre – tanár, aligazgató, Tankó Ágnes – vállalkozó, Nagy Mária Terézia – menedzserasszisztens, vállalkozó, Becze Juliánna – építész, Réthi Enikő Kinga – ügyvéd, dr. Ambrus József – mentős főorvos, Péter Péter István – mérnök, vezérigazgató.

Nem tudnak azonosulni a Magyar Polgári Párt hozzáállásával, ezért csütörtöktől kilépnek a pártból – jelentette be Péter Péter, a polgári párt egyik alapítótagja. A döntés egy éve érlelődik.

Nem a három magyar párt valamelyikében, hanem egy román-magyar vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben méretkezik meg a közelgő önkormányzati választásokon Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere – derül ki a párt által a szerkesztőségünknek küldött meghívóból.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
szóljon hozzá!