
Fotó: Veres Nándor
A Gyulafehérvári Főegyházmegyei Caritas juttatja el az általa gondozott rászorulókhoz a Béres Gyógyszergyár Zrt. és a Lipóti Pékség adományát, amelyet Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára hozott el Csíksomlyóra. Az államtitkár Magyarország Kormánya által az egyházaknak nyújtott célirányos támogatásokról is beszámolt.
2021. február 01., 15:142021. február 01., 15:14
2021. február 01., 16:132021. február 01., 16:13
A Lipóti Pékség által felajánlott kenyeret és a Béres Gyógyszergyár ötszáz doboz Béres Csepp Extra gyógyszerkészítményből álló adományát – amely a Katolikus Karitász jóvoltából jutott el Erdélybe – hétfőn adta át Soltész Miklós államtitkár Csíksomlyón a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Caritas képviselőinek.
Sajgó Balázs, a Caritas lelki igazgatója emlékeztetett, a világjárvány megnehezítette a fizikai kapcsolattartási lehetőségeket, de a magyar kormány és a Katolikus Karitász jóvoltából sok segítség érkezett, így a mostani is, amelyért köszönet jár.
Fotó: Veres Nándor
Soltész Miklós szerint hiányzik az együttlét, de a lelki háttérre és a segítségnyújtásra nagy szükség van, főleg a rászorult emberek érdekében, és látogatásuk is ezt szolgálja. Hozzátette,
Megköszönte a székelyföldi embereknek azt a fegyelmezettséget, amelynek eredményeképpen a járvány – noha sok keserűséget, fájdalmat okozott egy-egy családban, de – arányaiban alacsonyabb szintű volt, mint sok más helyen.
Fotó: Veres Nándor
„Fontos ez emberiességi és emberi szempontból, hisz mindenki, akit elveszítettünk, aki megszenvedi fizikailag ezt a járványt, szörnyű tragédia és fájdalom. De ugyanilyen fájdalom, hogy elmaradtak olyan események, rendezvények, amelyek óriási erőt adnak mind az összmagyarságnak, mind a fiataloknak, mindannyiunknak” – emlékeztetett Soltész a szerény körülmények között megtartott csíksomlyói pünkösdi búcsúra és a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozóra.
Fotó: Veres Nándor
Korodi Attila csíkszeredai polgármester is az együttműködés fontosságát emelte ki, hozzátéve, a következő években is a történelmi egyházakkal szoros együttműködésben szerveznek számos közösségi programot – ennek lelkiségi, szociális, illetve Csíksomlyót érintő vonzatai is vannak.
Soltész Miklós több olyan egyházi támogatást is megemlített, amelyeket székelyföldi egyházközségeknek juttatott vagy az elkövetkezőkben ad felújításokra a magyar kormány. Így a csíkrákosi Kisboldogasszony-templom számára 34 millió forint, a csíkszentmihályi templomnak 32 millió, a kászonújfalvi Szent Miklós-templom részére 15 millió, a székelyudvarhelyi Jézus-kápolna felújítása pedig 40 millió forintos támogatást kapott.
Fotó: Veres Nándor
De legalább ilyen fontosnak nevezte a fiataloknak szóló, köznevelési, oktatási, közösségi programok erősítését célzó támogatást. Eddig a gyergyószentmiklósi Fogarassy Mihály Szakközépiskolát 81 millió forinttal támogatták, ebben az évben 30 milliót fognak kapni – sorolta. A gyimesközéploki sportcsarnok 250 millió forintos támogatással készült el, a gyimesközéploki templom tetőszerkezeti felújításához is 20 millió forinttal járul hozzá a magyar kormány. A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia és a főegyházmegye által
A Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó szervezői által tavaly kért 7 millió forintos támogatás idén is rendelkezésükre áll – ismertette az államtitkár. Nyárádköszvényesen ugyanakkor az egyházi iskola felújítását 65 millió forintos támogatás tette lehetővé – tudtuk meg. Soltész Miklós kijelentette,
és ő arra számít, hogy elkezdődhet egy új, kedvezőbb korszak a magyar–román kapcsolatokban, ahogy ez Magyarország számára Szerbia és Szlovákia esetében már megtörtént.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!