
Egyre szebb az új napköziépület, de még várni kell a befejezéshez
Fotó: Csató Andrea
Nem biztos, hogy az épülő napköziben kezdik a következő tanévet a szentegyházi Hófehérke Napköziotthonba járó gyerekek, hiszen némileg eltolódott a kivitelezés határideje. Őszre ugyan elkészül az épület, de a működési engedélyek beszerzéséhez több idő kell.
2024. július 21., 18:002024. július 21., 18:00
A korábbi városvezetés döntötte el, hogy új napköziotthont kell építeni a régi, leromlott állapotban lévő épület helyett, ennek megvalósítása érdekében 2,8 millió lejért pályáztak sikeresen a Helyi Fejlesztések Országos Programjánál (PNDL). A későbbiekben kiderült, hogy a támogatás nem lesz elegendő a beruházás megvalósítására, az újraterveztetett projekt költségei ugyanis 7,6 millió lejre nőttek. A különbözetet a fejlesztési minisztérium segítségével sikerült előteremteni.
Az új létesítménnyel kapcsolatos munkálatok 2021-ben kezdődtek el, amikor a városvezetés elbonttatta a régi napköziotthont, az ott tanulókat pedig ideiglenesen a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásában helyezték el.
Tavaly már felhúzták az új épület falait, elkészült a tetőzet, beszerelték az ajtókat és az ablakokat, illetve a festés is megtörtént.
Utóbbit egyébként helyi forrásokból kell elkészítenie az önkormányzatnak. Az épület berendezéséhez is a helyi büdzsét kell felhasználni, kivéve a bútorzatot, amelynek beszerzésére pályázati támogatást kaptak.
Fotó: Csató Andrea
A munkatempót látva év elején még úgy becsülte Lőrincz Csaba polgármester, hogy tavasz végére befejeződik a kivitelezés, őszig pedig be tudják szerezni a törvény által előírt engedélyeket a működéshez. Fontos is a projekt mielőbbi megvalósítása, hiszen
lehetőleg már az új napköziotthonba.
Fotó: Csató Andrea
Az akkori elképzelések azonban meghiúsulni látszanak, hiszen az új létesítményt kivitelező vállalat időközben nem várt nehézségekbe ütközött, ezért az utóbbi hónapokban nem tudta tartani a korábbi munkatempót – közölte a Székelyhonnal az elöljáró. Az elmúlt időszakban megépült a napköziotthon kerítése, mindemellett zajlik a tereprendezés és a belső szerelés. Lőrincz Csaba úgy látja, hogy
„Gyakorlatilag az eredeti ütemterv szerint zajlik a munka, csak én azt szerettem volna, hogy jobban haladjunk, hogy az ősztől kezdődő tanévet már az új napköziben kezdhessék a gyerekek.
– fogalmazott. Arra is kitért, hogy a közbeszerzési eljárást követően benyújtott óvás miatt a tervezetthez képest néhány hetet késni fog a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának felújítása, így tovább maradhatnak ott a kicsik. Reméli, hogy az internátus felújításának kezdéséig a napközinél zajló munkálatok is befejeződnek.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!