
Megújult a nyíresalji iskola tetőszerkezete. Folytatódik a felújítás a tanintézménynél
Fotó: Pinti Attila
Két iskola felújításán, ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat kialakításán, edzőterem megnyitásán és mellékutcák karbantartásán is dolgoznak jelenleg Gyimesfelsőlokon. A településen a járványhelyzet ellenére gördülékenyen haladnak a tervezett beruházásokkal.
2020. május 15., 20:392020. május 15., 20:39
Noha a járványhelyzet megnehezítette a mindennapjaikat, mégis a tervezett ütemben haladnak a beruházások kivitelezésével Gyimesfelsőlokon – tudtuk meg Pap Imre polgármestertől. Mint mondta,
a lakók elsősorban a korlátozások miatt szembesültek új helyzettel, a polgármesteri hivatal számára pedig rengeteg többletfeladattal járt az elmúlt két hónap. Emellett sokan voltak külföldön a járvány kirobbanásakor, de a hazatérők minden esetben felelősségteljesen jártak el, nem veszélyeztették a közösség többi tagját.
Az új helyzetnek való megfelelés mellett a beruházásokra is nagy figyelmet fordítottak, több munkálat is folyamatban van a településen. Befejezték például a nyíresalji iskola födelének teljes körű cseréjét, de a felújítás még folytatódik a következő hetekben is.
Új aszfalt az országúton
Fotó: Pinti Attila
„Az épület tetőszerkezete nagyon rossz állapotban volt. Mielőtt bármi más javításhoz kezdtünk volna, szükség volt a cserére. Az iskola karbantartása nemcsak a benne működő intézmény miatt fontos, hanem azért is, mert
– hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette, a település másik végén, Komjáton is az iskola felújítására koncentráltak az elmúlt időszakban, ott azonban egyelőre csak az előkészítés fázisában vannak. A tervező megvan, sőt a munka tetemes részét már el is végezte. Jogi, bürokratikus nehézségek miatt azonban különösen sok energiát igényelt ez a fázis. A községvezető reméli, hogy minél hamarabb elhárulnak az akadályok, és 2021-ben már egy kibővített, kívül-belül megújult iskolában folyhat az oktatás.
Fotó: Pinti Attila
Az iskola-felújítások mellett a WIFI4EU program által elnyert 15 ezer euró értékű támogatás segítségével a napokban kezdődik egy másik kivitelezés: a falu több pontján, például intézmények, iskolák közelében ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat lesz elérhető szabadtéren is.
Az elöljáró azt is elárulta, hogy amikor a hatóságok újra engedélyt adnak a sporttevékenységek csoportos végzésére, egyfajta meglepetés vár majd a gyimesfelsőlokiakra. Az utolsó simítások vannak már csak hátra, és elkészül az edzőterem, ahol alakformálásra, egészségmegőrzésre és izomépítésre is lehetőség lesz.
„Az elmúlt hetek krónikájához tartozik az is, hogy a Gyimes-völgyében élők egy régi kérése teljesült. A településünkön is áthaladó 12A jelzésű országút nagyon rossz állapotban volt. Igyekeztük mindig tolmácsolni a panaszokat a brassói útügy irányába, mostanra pedig végre meghallgatásra is találtunk. A felújítás megtörtént,
– részletezte a polgármester. Emellett folyamatosan dolgoznak a mellékutak karbantartásán is, ebben a tekintetben egy új úthenger segíti a munkájukat.
„A szükségállapot nehéz volt, de a munka nem állt meg. A településen mindenki megtette, ami az ő feladata volt: az emberek betartották az előírásokat, elővigyázatosak voltak, alkalmazkodtak a helyzethez, a polgármesteri hivatal igyekezett tájékoztatni, segíteni és óvintézkedéseket tenni” – zárta a polgármester.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!