
Megújult a nyíresalji iskola tetőszerkezete. Folytatódik a felújítás a tanintézménynél
Fotó: Pinti Attila
Két iskola felújításán, ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat kialakításán, edzőterem megnyitásán és mellékutcák karbantartásán is dolgoznak jelenleg Gyimesfelsőlokon. A településen a járványhelyzet ellenére gördülékenyen haladnak a tervezett beruházásokkal.
2020. május 15., 20:392020. május 15., 20:39
Noha a járványhelyzet megnehezítette a mindennapjaikat, mégis a tervezett ütemben haladnak a beruházások kivitelezésével Gyimesfelsőlokon – tudtuk meg Pap Imre polgármestertől. Mint mondta,
a lakók elsősorban a korlátozások miatt szembesültek új helyzettel, a polgármesteri hivatal számára pedig rengeteg többletfeladattal járt az elmúlt két hónap. Emellett sokan voltak külföldön a járvány kirobbanásakor, de a hazatérők minden esetben felelősségteljesen jártak el, nem veszélyeztették a közösség többi tagját.
Az új helyzetnek való megfelelés mellett a beruházásokra is nagy figyelmet fordítottak, több munkálat is folyamatban van a településen. Befejezték például a nyíresalji iskola födelének teljes körű cseréjét, de a felújítás még folytatódik a következő hetekben is.
Új aszfalt az országúton
Fotó: Pinti Attila
„Az épület tetőszerkezete nagyon rossz állapotban volt. Mielőtt bármi más javításhoz kezdtünk volna, szükség volt a cserére. Az iskola karbantartása nemcsak a benne működő intézmény miatt fontos, hanem azért is, mert
– hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette, a település másik végén, Komjáton is az iskola felújítására koncentráltak az elmúlt időszakban, ott azonban egyelőre csak az előkészítés fázisában vannak. A tervező megvan, sőt a munka tetemes részét már el is végezte. Jogi, bürokratikus nehézségek miatt azonban különösen sok energiát igényelt ez a fázis. A községvezető reméli, hogy minél hamarabb elhárulnak az akadályok, és 2021-ben már egy kibővített, kívül-belül megújult iskolában folyhat az oktatás.
Fotó: Pinti Attila
Az iskola-felújítások mellett a WIFI4EU program által elnyert 15 ezer euró értékű támogatás segítségével a napokban kezdődik egy másik kivitelezés: a falu több pontján, például intézmények, iskolák közelében ingyenes vezeték nélküli internetkapcsolat lesz elérhető szabadtéren is.
Az elöljáró azt is elárulta, hogy amikor a hatóságok újra engedélyt adnak a sporttevékenységek csoportos végzésére, egyfajta meglepetés vár majd a gyimesfelsőlokiakra. Az utolsó simítások vannak már csak hátra, és elkészül az edzőterem, ahol alakformálásra, egészségmegőrzésre és izomépítésre is lehetőség lesz.
„Az elmúlt hetek krónikájához tartozik az is, hogy a Gyimes-völgyében élők egy régi kérése teljesült. A településünkön is áthaladó 12A jelzésű országút nagyon rossz állapotban volt. Igyekeztük mindig tolmácsolni a panaszokat a brassói útügy irányába, mostanra pedig végre meghallgatásra is találtunk. A felújítás megtörtént,
– részletezte a polgármester. Emellett folyamatosan dolgoznak a mellékutak karbantartásán is, ebben a tekintetben egy új úthenger segíti a munkájukat.
„A szükségállapot nehéz volt, de a munka nem állt meg. A településen mindenki megtette, ami az ő feladata volt: az emberek betartották az előírásokat, elővigyázatosak voltak, alkalmazkodtak a helyzethez, a polgármesteri hivatal igyekezett tájékoztatni, segíteni és óvintézkedéseket tenni” – zárta a polgármester.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
szóljon hozzá!