
Fotó: Gergely Imre
Nem vették jó néven a gyergyószentmiklósi helyi tanácsosok, hogy bizonyos dokumentumokat a városháza nem oszt meg velük. A csütörtöki tanácsülésen azzal szembesültek, hogy fontos iratok megismeréséből zárták ki őket.
2022. szeptember 22., 20:452022. szeptember 22., 20:45
2022. szeptember 23., 10:002022. szeptember 23., 10:00
Az önkormányzati döntéshozó testület csütörtöki ülésén szereztek tudomást arról a gyergyószentmiklósi képviselők, hogy az Monturist Kft. augusztus 12-i közgyűlésén született egy jegyzőkönyv, amely azonban valahol egy fiókban fekszik a polgármesteri hivatalban. A város elöljárója ugyanis nem járult hozzá, hogy azt kiküldjék a képviselő-testület tagjainak is. Ebből „hárombetűs” ügy lehet – hangzott el.
Az augusztus 12-i Monturist közgyűlésre a testület három személyt delegált, Keresztes Zsombort, Csergő Ottót és Antal Szabolcsot.
Azonban ezt nem tehették meg, ugyanis Török Csaba cégvezető által a Monturist ügyvédjeként bemutatott személy azzal érvelt, hogy a javaslataikat nem terjesztették be időben, így azok nem kerülhetnek napirendre, csak azok, amelyeket a többségi tulajdonos Budapest V. kerülete már korábban elfogadott. Kérték ekkor a közgyűlés elhalasztását, hogy az általuk képviselt álláspontot hasznos időben megismerhesse a budapesti fél is, de ezt sem sikerült elérniük. Ezért a három gyergyószentmiklósi megbízott felállt és elhagyta a közgyűlést.
Erről számolt be a három megbízott képviselő röviden csütörtökön délután. Elhangzott ezzel kapcsolatban még, hogy az ügyvédnek nem is lett volna joga jelen lennie a közgyűlésen, nem is tudott felmutatni semmi erre vonatkozó hivatalos megbízatást, miközben a közgyűlésen csak azok vehettek volna részt, akiknek a tulajdonosok meghatalmazást adtak erre. Ezzel szemben az illető egyértelműen igyekezett nyomást gyakorolni a három gyergyószentmiklósi képviselőre, hogy azok elfogadják a Monturist cégvezetője által előkészített napirendet.
Abban szerepelt többek közt Török Csaba cégvezetői mandátumának meghosszabbítása öt évvel, és az is, hogy a közgyűlés nyugtázza a tényt, hogy a Török Csaba édesanyja nevére bejegyzett cég megvásárolta azt a 2,5 százalékos tulajdonrészt, amely korábban a város korábbi (jelenleg felszámolás alatt álló) közműszolgáltatójának tulajdonában volt.
A gyergyószentmiklósi testület delegáltjai számos más javaslatot is napirendre tűztek volna, például Török Csaba mandátumának azonnali felfüggesztését, és azt, hogy induljon el az eljárás a 2,5 százalékos tulajdonrész adásvételi szerződésének semmissé tételére.
Antal Szabolcs feltette a kérdést a csütörtöki ülésen Selyem-Hideg Norbert jegyzőnek, hogy miért csak július végén kapta meg a képviselő-testület azokat a napirendipont-javaslatokat, amelyeket a Monturist ügyvezetője jóval korábban elküldött a polgármesteri hivatalhoz és Budapestre is. A válasz komoly meghökkenést keltett: ez nem mulasztás. A tanácsosoknak azt közlik ki, amiről a polgármestert úgy gondolja, hogy ki kell közölni.
Itt Bajkó László tanácsos rámutatott, hogy meglátása szerint a polgármester diverziót sző, csapdába csalta a testületet azzal, hogy nem küldte ki időben a közgyűlésről szóló napirendipont-tervezeteket, hogy azt megvitathassák, és módosítási javaslataikat időben megtegyék.
Ezt követően számos felháborodott kijelentés elhangzott, hitetlenkedtek a képviselők, miután megtudták, hogy a testületnek címzett levelek csak akkor juthatnak el hozzájuk, ha azt Csergő Tibor jóváhagyja.
Selyem-Hideg Norbert jegyző még elmondta, ő beviszi a beérkező hivatalos aktát a polgármesterhez, aki eldönti: „doszározzuk”, vagy kiküldjük.
Erős Levente kifakadásában leszögezte: bebizonyosodott, hogy a testület nincs időben tájékoztatva a város érdekeit érintő dolgokkal kapcsolatban. Valaki a város érdekei ellen dolgozva próbálja úgy alakítani a dolgokat, hogy amit a testület eldöntött, nehogy véletlenül úgy alakuljon.
Bajkó László még keményebb kijelentést tett: született egy jegyzőkönyv, amelynek létezéséről csak így elejtve szereznek tudomást. Az ilyen jegyzőkönyveket a bíróságon csak akkor lehet megtámadni, ha egy bizonyos határidőn belül történik. „Ha ki találunk futni a határidőből, akkor ebből hárombetűs ügy lesz (DNA – szerk. megj). Én fogok személyesen Marosvásárhelyre menni az iratokkal” – jelentette ki.
Mivel a képviselő-testület ülésén Csergő Tibor (immár többedik alkalommal) nem volt jelen, Málnási Huba az RMDSZ-es kollégáinak tette fel a kérdést, hogy szerintük elfogadható-e az, hogy nincs jelen a kompetens személy, akitől kérdezni lehetne, hogy nincs jelen a közös bizottsági üléseken sem, és nem kapnak tájékoztatást a beruházásokról sem.
– tette hozzá.
Erős Levente frakcióvezetőként válaszolva elmondta, hogy ugyanezeket a kifogásokat ő is megfogalmazta a polgármesternek, ők sem tudják elfogadni ezt a helyzetet, nem tudják, nem értik, miért csinálja a polgármester amit csinál, ők sem kapnak információkat, válaszokat. Ez számukra sem elfogadható.
Egyébként a költői kérdés is elhangzott az ülésen: „van valami megoldás, vagy így marad még két évig?”
Pontosít a városházi jegyző: az a jegyzőkönyv nem az a jegyzőkönyv
Telefonon keresett meg pénteken reggel minket Selyem-Hideg Norbert, Gyergyószentmiklós jegyzője. Elmondta, sajnos tévedett, amikor azt közölte a képviselő-testülettel, hogy a polgármesteri hivatalba megérkezett az augusztus 12-i Monturist-közgyűlés jegyzőkönyve. Valóban érkezett szeptemberben egy jegyzőkönyv a városházára – amit a polgármesterrel folytatott egyeztetés után nem küldtek ki a képviselőknek – de ez nem az augusztusi ülésre vonatkozott, hanem egy korábbi, májusi közgyűlésről szólt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás