
A Szívek sétánya csak egyike a szervezet népszerű programjainak
Fotó: Veres Réka
Idén húszéves a székelyudvarhelyi Rotary Klub: rendezvényeiknek se szeri se száma. Ősszel folytatódnak a már megszokott programjaik, illetve lesznek újdonságok is.
2019. szeptember 18., 18:002019. szeptember 18., 18:00
Hagyományosan az október 16-ai kenyér- és élelmezési világnap apropóján szervez gyűjtést a székelyudvarhelyi Rotary Klub, a Vöröskereszttel partnerségben.
Elsősorban tartós élelmiszerre lenne szükség, de mindent szívesen fogadnak, ami a többgyerekes családokban jól foghat. A gyűjtés a város három pontján zajlik – a Kis Szent Teréz Plébánián, a Márton Áron téren, illetve a mozinál –, az adományok szétosztásáról pedig a Nagycsaládosok Egyesülete gondoskodik. Egyébként idéntől a programba Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala is bekapcsolódott szervezőként.
Ugyancsak a várossal való partnerségben valósul meg az október 15-ei Fehér bot napja: az érzékenyítő programok részeként az ún. Tapintható láthatatlan nevű kisplasztikát avatják fel a Kossuth Lajos utcában. A Berze Imre képzőművész által készített alkotás egy bronz városközpontmakett, amely a nemlátók számára tájékozódási eszközként szolgál.
Idén is lesz Szívek sétánya, azaz
A 2013 óta minden évben megtartott programban sétára invitálják a helyieket a Szejkefürdőre vezető kerékpárútra. A három kilométeres szakasz mentén a Spektrum Fotóklub felhívására beküldött tematikus fotókat is kiállítják majd.
November 16-án ismét lesz ingyenes szakorvosi rendelés: előjegyzés alapján a Vitality Klinikára várják az érdeklődőket. De
a program Hargita megyében és az országban is egyedülálló. A városban nyolc gyógyszertárban veszik át a lejárt szavatosságú készítményeket (gyógyszertáranként havonta legalább tíz kilónyi gyűl össze), amelyeket a polgármesteri hivatal szállíttat el.
Idén is folytatódik továbbá a klub Elitképzés nevű programja, amelyben a tantárgyversenyeken kimagasló eredményeket elért diákokat és felkészítő tanáraikat támogatják. Lesz idén is cserediákprogram, amelyben a szervezet fogadóként és küldőként egyaránt közreműködik: évente két-három diák érkezik a városba, illetve ugyanennyi helybéli fiatal tölthet egy évet külföldön.
Továbbá a Csibész Alapítvány által pártfogolt gyermekek (117 fiatal) fogászati ellátásának biztosításában is segédkezik a Rotary, de folytatódik a Szép fogak nevű programjuk is, melynek során a város összes kisiskolásának (1627 gyereknek) szerveznek foghigiéniai felkészítőt, fogászati állapotfelmérést, valamint a fogmosáshoz szükséges felszerelést is biztosítják.
2013-ban indult a székelyudvarhelyi Rotary Klub szakmaválasztást segítő programja, amelyben végzős diákoknak biztosítanak rövid távú internshipet, azaz gyakornokoskodási lehetőséget különböző szakmák bemutatásával.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
2 hozzászólás