
A Szívek sétánya csak egyike a szervezet népszerű programjainak
Fotó: Veres Réka
Idén húszéves a székelyudvarhelyi Rotary Klub: rendezvényeiknek se szeri se száma. Ősszel folytatódnak a már megszokott programjaik, illetve lesznek újdonságok is.
2019. szeptember 18., 18:002019. szeptember 18., 18:00
Hagyományosan az október 16-ai kenyér- és élelmezési világnap apropóján szervez gyűjtést a székelyudvarhelyi Rotary Klub, a Vöröskereszttel partnerségben.
Elsősorban tartós élelmiszerre lenne szükség, de mindent szívesen fogadnak, ami a többgyerekes családokban jól foghat. A gyűjtés a város három pontján zajlik – a Kis Szent Teréz Plébánián, a Márton Áron téren, illetve a mozinál –, az adományok szétosztásáról pedig a Nagycsaládosok Egyesülete gondoskodik. Egyébként idéntől a programba Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala is bekapcsolódott szervezőként.
Ugyancsak a várossal való partnerségben valósul meg az október 15-ei Fehér bot napja: az érzékenyítő programok részeként az ún. Tapintható láthatatlan nevű kisplasztikát avatják fel a Kossuth Lajos utcában. A Berze Imre képzőművész által készített alkotás egy bronz városközpontmakett, amely a nemlátók számára tájékozódási eszközként szolgál.
Idén is lesz Szívek sétánya, azaz
A 2013 óta minden évben megtartott programban sétára invitálják a helyieket a Szejkefürdőre vezető kerékpárútra. A három kilométeres szakasz mentén a Spektrum Fotóklub felhívására beküldött tematikus fotókat is kiállítják majd.
November 16-án ismét lesz ingyenes szakorvosi rendelés: előjegyzés alapján a Vitality Klinikára várják az érdeklődőket. De
a program Hargita megyében és az országban is egyedülálló. A városban nyolc gyógyszertárban veszik át a lejárt szavatosságú készítményeket (gyógyszertáranként havonta legalább tíz kilónyi gyűl össze), amelyeket a polgármesteri hivatal szállíttat el.
Idén is folytatódik továbbá a klub Elitképzés nevű programja, amelyben a tantárgyversenyeken kimagasló eredményeket elért diákokat és felkészítő tanáraikat támogatják. Lesz idén is cserediákprogram, amelyben a szervezet fogadóként és küldőként egyaránt közreműködik: évente két-három diák érkezik a városba, illetve ugyanennyi helybéli fiatal tölthet egy évet külföldön.
Továbbá a Csibész Alapítvány által pártfogolt gyermekek (117 fiatal) fogászati ellátásának biztosításában is segédkezik a Rotary, de folytatódik a Szép fogak nevű programjuk is, melynek során a város összes kisiskolásának (1627 gyereknek) szerveznek foghigiéniai felkészítőt, fogászati állapotfelmérést, valamint a fogmosáshoz szükséges felszerelést is biztosítják.
2013-ban indult a székelyudvarhelyi Rotary Klub szakmaválasztást segítő programja, amelyben végzős diákoknak biztosítanak rövid távú internshipet, azaz gyakornokoskodási lehetőséget különböző szakmák bemutatásával.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
2 hozzászólás