Fotó: Kristó Róbert
Vízszünet okozott gondot Hargitafürdőn az újév kezdetén. A probléma a nyers víz hiánya miatt adódott, a szolgáltató nem bírta pótolni a megnövekedett fogyasztást.
2012. január 03., 15:332012. január 03., 15:33
2012. január 03., 15:542012. január 03., 15:54
Vízhiánnyal kezdték az új évet Hargitafürdőn
A Harvíz Rt. többszöri felszólítása ellenére a villatulajdonosok közel fele nem kötötte rá háztartását az új vízhálózatra, ezért az ünnepekre jóindulatból a régi rendszert is üzembe helyezték, hogy legyen mindenkinek vize. Ugyanakkor nem számoltak a régi rendszer jelentős vízveszteségével és az elmúlt hónapok csapadékhiányával, melynek következtében a nyers víz mennyisége majdnem felére csökkent az egy évvel ezelőtti időszakhoz képest – tudtuk meg Zólya László vezérigazgatótól.
A régi rendszer okozta vízveszteség, a településre érkező turisták megnövekedett vízfogyasztása, valamint a nyers víz alacsony mennyisége folytán a települést vízzel ellátó medence nem tudott újratöltődni kellő időben. A problémát kedden úgy orvosolták, hogy a régi hálózaton leállították a szolgáltatást, így jelenleg az új rendszeren mindenkinél van ivóvíz, még a település legmagasabb pontján is. A vendéglátó iparban a tulajdonosok és turisták számára a kellemetlen vízhiány megszűnt, mert a hotelek, szállodák mindegyike az új rendszeren van – tájékoztatott a vezérigazgató. Hozzáfűzte, hogy a szolgáltató ez úton is az érintettek elnézését kéri.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
szóljon hozzá!