Az online oktatás kihívásai közé tartozik a megfelelő digitális eszközök beszerzése, hiszen telefonról nehezebb a tanulás. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az oktatási minisztérium ismét villámfelmérést készít arról, hogy a diákoknak és pedagógusoknak milyen lehetőségeik és digitális eszközeik vannak az online órák megtartására. Újdonságként most arra is kíváncsi a minisztérium, hogy az iskola- és óvodaépületekben van-e internethozzáférés. Az összesített válaszokat hétfőn kellett leadnia az ország minden tanintézményének, miközben az iskolák október 29-én kapták meg a kérdőívet.
2020. november 03., 11:012020. november 03., 11:01
Másfél hónappal iskolakezdés után ismét országos felmérést készít a tanügyminisztérium arról, hogy milyen digitális lehetőségeik vannak a pedagógusoknak és diákoknak az online oktatás megvalósulásához. Október 28-án kapták meg a tanfelügyelőségek az online kérdőívet, 29-én küldték ki a tanintézményeknek, és november másodikán az iskoláknak le is kell adniuk a szülők vagy diákok által kitöltött online kérdőíveket.
Először áprilisban kérdezték meg a közoktatás szereplőitől, hogy kinek van szüksége internet-kapcsolattal ellátott táblagépre. Akkor kiderült: országos szinten
A minisztérium ennek alapján 250 ezer táblagép megvásárlását kezdeményezte, amelyből eddig 190 ezret vásároltak meg, és ennek mintegy fele jutott el az iskolákba.
A kormány által beszerzett digitális eszközöket az iskoláknak adják át a tanfelügyelőségek, és a tanintézmény leltárában fog nyilvántartásba kerülni. Az iskola pedig haszon-kölcsönszerződéssel adja ki a diákoknak, akiknek valóban szükségük van rá, és miután lejár az iskola, vissza kell adniuk azt – tájékoztatott korábban az eljárásról Illés Ildikó, Maros megye főtanfelügyelő-helyettese. A nyáron sokan igényelték a kormány által megígért táblagépeket, de amint kiderült, hogy vissza kell adni azokat használat után, és szerződést kell kötni rájuk (így, ha elromlik, akkor a diák, illetve a családja felel érte) már nem volt olyan sok igénylés – fűzte hozzá a helyettes főtanfelügyelő.
Más digitális eszköz híján, a hazai diákok több mint fele, 54,4 százalékuk okostelefonon kénytelen bekapcsolódni az online órába. Elemi osztályokban 451 116 diák tanult telefonról a tavaszi lezárás idején, továbbá 389 893 öt-nyolc osztályos, 315 944 gimnazista és 29 132 posztliceális képzésben részt vevő diák kényszerült okostelefon használatára a járvány kezdetén.
– derült ki az oktatási minisztérium által tavasszal felmért adatokból. Hargita megyében 14 990, Maros megyében 33 459 és Kovászna megyében 11 548 diák kizárólag okostelefonról tudott belépni az online tanórákra – olvashatjuk az oktatási minisztérium által közölt táblázatban.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
5 hozzászólás