
Kikapcsolódásra tökéletes. A kulcsosházakat leginkább családok, baráti társaságok foglalják le
Fotó: Gábos Albin
A turisták a koronavírus-járvány két szigorítása „között” inkább a tengerpartot célozzák meg: miközben hétvégente több tízezer ember látogatja meg a román tengerpart üdülőtelepeit, addig a hegyvidékeken igényesen elkészített, csendes környezetű kulcsosházak jelentős része üresen marad.
2020. szeptember 13., 21:002020. szeptember 13., 21:00
Több portált is átböngészve megállapítottuk, székelyföldi viszonylatban temérdek választék van az erdei kulcsosházak terén. A korábbi években zsúfolásig megtelt és nehezen foglalható szállások nagy része szeptember elején akár egyik napról a másikra lefoglalható. Kevés olyan szállással találkoztunk, ahol telt ház lenne a következő időszakban.
Gyergyóújfalu közelében festői helyszínen, az erdő mellett fekszik a Simon Vendégház. A tulajdonostól érdeklődve megtudtuk, három éve épült a ház, ahol a főzés és sütés mellett dézsafürdőre is lehetőség nyílik.
– árulta el Simon Éva. A ház tulajdonosa hozzátette, a kiesésre az egyik magyarázat a külföldi vendégek távolmaradása lehet, hiszen idén kivétel nélkül csak belföldi vendégek szálltak meg náluk. Elmondta továbbá, leginkább családok vették ki a házat, akik lazítani szerettek volna néhány napot, másoknak viszont ez jelentette a tulajdonképpeni nyaralást. Ugyanakkor kisebb családi rendezvények, keresztelők megtartására is voltak idén megkeresések. Megtudtuk, általában 4 éjszakára szoktak náluk foglalnak, a nyári hónapokat tekintve pedig az augusztus jelentette a telt házat. „Szeptemberre ismét vannak már foglalások, de szerintünk az augusztus volt a csúcs” – értékelte Éva.
Az udvarhelyszéki Fenyéd egyik legmagasabb pontján található Hilltop Guesthouse Harghita tulajdonosa is hasonló tapasztalatokról számolt be. Náluk viszont sokkal inkább érezhető a külföldi vendégek távolmaradása. „Rengeteg foglalásunk volt Magyarországról, amelyeket szinte mind lemondták. Most augusztusban két nagyobb csoport érkezett volna Ausztriából, akik szintén visszamondták a foglalást. Ezzel szemben a helyi vendégek száma elenyésző” – közölte Karácsony-Gál Júlia. Bevallotta, ő sem tudja miért nem volt kelendő a belföldi vendégek előtt az ilyen típusú szállás, hiszen két szálláskereső portálon is megtalálható a vendégház, amely 15 fő befogadására alkalmas, felszerelt konyhával, kint pedig játszóházzal és főzési lehetőségekkel rendelkezik. „Talán túl későn mondták vissza a korábbi foglalásokat, ezzel tudjuk magyarázni a vendéghiányt. Jelenleg nem zsúfolt a naptárunk, szinte bármikor lehet foglalni nálunk” – közölte a Székelyudvarhelyre néző kilátással is rendelkező szállás tulajdonosa.
– ezt már a csíkpálfalvi Csűr Szálló üzemeltetőjétől tudtuk meg. A csíksomlyói kilátással büszkélkedő szállásnál úgy ítélték meg, 2019 nagyon jó évnek számított nekik, akkor ugyanis egymást érték a foglalások, most viszont a nyári szezon sem volt kiemelkedő. „Kisebb csoportok, négy tagú családok töltöttek itt pár éjszakát, de csakis belföldiek. Egy külföldi család temetésre kellett ideutazzon, ők voltak az idei egyetlen külföldi vendégeink” – fűzte hozzá a nő. Mint mondta, a korábbi években Magyarországról és Franciaországból is többen ellátogattak a falusi környezetben levő, 12 férőhellyel rendelkező szállóba.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!