Kikapcsolt fényszóróval nem veszik észre, hogy részegen, jogosítvány nélkül vezeti a bejegyezetlen autót – gondolta az a csíkszentmártoni férfi, akit szombaton késő este „vontak ki a forgalomból” a rendőrök a csíkszeredai Brassói úton.
Kovászna megyében mintegy ezer tartalékost hívtak be egynapos felkészítőre a június 12–16. közötti időszakban a lakosság, a gazdaság és a terület védelmi felkészültségi állapotának ellenőrzésére irányuló mozgósítási gyakorlat keretében.
A Román Akadémia csak a jogszabály dokumentációjának kiegészítése után véleményezi a barnamedvékre vonatkozó intervenciós kvótákról szóló környezetvédelmi miniszteri rendeletet – tájékoztatott hétfőn az intézmény.
Nem tudni, kik és mikor fogják elolvasni a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium időkapszulájába rejtett dokumentumokat, de azok, akik elhelyezték, bíznak benne, hogy a megtalálók is magyarul fognak beszélni.
A továbbiakban is változékony lesz az időjárás, a hét második felétől sokfelé lehet záporokra, zivatarokra számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 19. és július 2. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Rövidzárlat miatt kapott lángra egy villanyoszlopon lévő gólyafészek az elmúlt héten Homoródszentmártonban – a helyi önkéntes tűzoltók igyekezete ellenére elpusztultak a benne levő fiókák. A polgármesteri hivatal megelőzné a hasonló eseteket.
Első- és másodfokú árvízkészültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenhárom folyóra.
Három juhot ölt meg egy medve hétvégén Homoródszentpálon, azóta pedig háromszor is visszatért a helyszínre. A polgármester veszélyesnek látja a helyzetet, így a problémás egyed kilövése mellett döntött.
Zivatarokra figyelmeztető sárga riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia 21 megyéjére és Bukarestre.
A világbajnoksághoz ugródeszkát jelentő háromcsillagos nemzetközi fogathajtó versenyt tartottak a hétvégén Oltszemen. Az összesítésben Rákóczi Gergő lett az első, a szintén lezajlott országos fogathajtó bajnokságon pedig Varga Roland István végzett az élen.
A világbajnoksághoz ugródeszkát jelentő, háromcsillagos nemzetközi fogathajtó versenyt tartottak a hétvégén Oltszemen. Az összesítésben Rákóczi Gergő lett az első, az országos fogathajtó-bajnokságon pedig Varga Roland István végzett az élen.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Június 20-án, kedden 19 órától, a VigadóArt Benned a létra című énekes–zenés–verses produkcióján vehetnek részt az érdeklődők a csernátoni Haszmann Pál Múzeumban.
Június 20-án, kedden 19 órától, a Tomcsa Sándor Színház, Afterparty című improvizációs előadását tekinthetik meg az érdeklődők a Vigadó Művelődési Ház nagytermi stúdiójában.
A Richter-skála szerinti 4,1-es erősségű földrengés volt hétfőn 8 óra 26 perckor Olténiában, Gorj megyében – számolt be a földfizikai intézet.
Két személyautó ütközött hétfő reggel a 15-ös országúton, a Maros megyei Hadrév térségében; öt személy megsérült, az egyiknek súlyos az állapota.
Hétfőn kezdődik a nyolcadik osztályt végzettek képességfelmérő vizsgája, az első napon román nyelv és irodalomból mérik fel a tudásukat.
A nyári napfordulóhoz legközelebb eső szombatonjúnius 24-én, a Múzeumok Éjszakája alkalmából kiállításmegnyitóval, műhelyfoglalkozással, tárlatvezetéssel és élőzenével várja látogatóit az Erdélyi Művészeti Központ.
„Átröpűlök hosszában hazámon” címmel érkezik Kézdivásárhelyre a Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása, amely ingyenesen megtekinthető június 19-én, hétfőn 10 és 18 óra között a Gábor Áron téren.