
A csíksomlyói búcsú ma az egész magyarság számára fontos
Fotó: Pinti Attila
A hit hegyeket mozgat címmel indított előadássorozatot a FeltöltŐ egyesület, a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál szervezője. Hétfőtől péntekig esténként neves előadók értekezéseit hallgathatja meg a közönség. Rögtön kezdésnek egy nagyon érdekes téma kerül terítékre: a csíksomlyói búcsú eredetéről beszélget egy katolikus is egy unitárius lelkész.
2023. november 13., 10:312023. november 13., 10:31
Darvas Kozma József csíkszeredai plébános és a gyergyószentmiklósi unitárius közösség új lelkésze Lőrinczi Alpár János folytat beszélgetést a csíksomlyói búcsú eredetéről hétfőn 18 órától a gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Házban. Ez nyitja az előadássorozatot.
– fogalmazott a téma kapcsán Kántor Boglárka főszervező. Rámutatott, hogy
A hitünket mozgató hegy jelkép és a közösségben megélt ima ereje is egyben.
Darvas Kozma József, pápai káplán, plébános régóta gyűjti, dokumentálja a történelem ezen szeletkéit, doktori címét is ebben a témában szerezte. Beszélgetőtársa Lőrinczi Alpár János unitárius lelkész, aki jelenleg Gyergyószentmiklóson kezdi meg szolgálatát, aki a teológián sajátította el a téma mélységeit.
A várhatóan nagy érdeklődésre számító beszélgetés, és a következő napok előadásai annak köszönhetően jönnek létre, hogy a gyergyószentmiklósi FeltöltŐ fesztiválon látható volt a nagy érdeklődés az ilyen alkalmak iránt.
– fogalmazott Kántor Boglárka.
A FeltöltŐ egyesület alapításában minden felekezet részt vett, hiszen érezték a fontosságát annak, hogy együtt kell isten országát építeniük. Tagjai nem a különbözőségekre, hanem közös értékekre figyelve dolgoznak együtt, hogy mindez megvalósulhasson, hiszen elmondásuk szerint
Az előadássorozat részletes programja megtalálható a feltolto.ro weboldalon, de érdemes megemlíteni, hogy mások mellett jelen lesz Oláh Gergő énekes és felesége, vagy Krammerer Zoltán olimpiai bajnok és többszörös világbajnok kajakos, Göd polgármestere is.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
1 hozzászólás