Több ingatlant próbál megszerezni a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A testület rendkívüli ülésen határozatokat fogadott el, amelyekben jelzi, hogy igényt tart az egykori Román Nemzeti Bank székházára, a cigarettagyár épületére és a jelenleg postának otthont adó, egykori Hungária szálló műemléképületére.
2012. április 25., 20:292012. április 25., 20:29
2012. április 25., 20:302012. április 25., 20:30
Az állami vagyonkezelő hatóság tulajdonában levő egykori banképület használati jogáért már évek óta perel az ortodox egyház és Kovászna Megye Tanácsa, mert azt a Năstase-kabinet egyszer a megyének adományozta, ám a 2004-es választások utáni ügyvivő kormány az épületrészt visszavette, s az ortodox egyháznak adta, ezt a határozatot is visszavonta a Tăriceanu-kormány, ám időközben az ortodox egyház már telekkönyveztette az ingatlant. Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester szerint nem lenne méltányos a többi történelmi egyházzal szemben, ha a kommunizmusban épült bankszékházat megkapnák az ortodoxok, az épület a városé kellene legyen.
A jelenlegi városháza a XIX. század végén épült, már nem felel meg teljes mértékben a céljának, ezért a polgármesteri hivatal irodáinak egy részét átköltöztetnék a jelenleg üresen álló banképületbe és ezt Kovászna Megye Tanácsa is támogatja, szögezte le a polgármester.
Ugyanakkor a város igényt tart a tavaly bezárt cigarettagyár műemléképületére is, ebben a patinás ingatlanban művelődési és vállalkozói központot hozna létre. Antal Árpád szerint, ideális esetben ingyen megkapják az épületet, ám ha azt áruba bocsátják, az önkormányzat élni fog elővásárlási jogával. György Ervin prefektus még az elmúlt évben átiratban hozta a pénzügyi és az ipari minisztérium tudomására, hogy ha az ingatlan kalapács alá kerül, Sepsiszentgyörgy városa igényt tart rá.
A sepsiszentgyörgyi ipar pillérének számító 113 éves cigarettagyár működési engedélyét két évvel ezelőtt vonták vissza, nyolcvan alkalmazott egy évvel ezelőtt maradt az utcán, a korábbi többségi tulajdonost 40 millió eurós adócsalással vádolták meg, jelenleg a gyár senkiföldje, az adóhivatal lepecsételtette. Ugyanakkor, amint arról beszámoltunk az önkormányzat arról is döntött, hogy igényt tart a postahivatalnak otthont adó Hungária szálló épületére, zajlanak a tárgyalások a távközlési minisztérium és a posta képviselőivel. A műemlék épületre azért van szüksége az önkormányzatnak, mert a városfejlesztési terv szerint megnyitják és felújítják a város jelenleg kihasználatlan belső magját.
Esélytelenné vált a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum C és D épületének felújítása az Országos Helyreállítási Programon (PNRR) belül, így az önkormányzat visszavonja a pályázatot és másik támogatási program keretéből kér finanszírozást.
Békés megmozdulást szerveznek szombaton 17 órától a kézdivásárhelyi Gábor Áron téren. Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő és Beke István csütörtök délután sajtótájékoztatón fejezték ki együttérzésüket a Kolozsváron bántalmazott fiatalokkal.
Van már szerződésünk az önkormányzattal, kapacitásunk és stratégiánk, biztató, amit eddig tapasztaltunk, reméljük, hogy a jövőben varjúmentesítés ügyében Sepsiszentgyörgy lesz a pozitív példa – bizakodik Kelemen László, a Rara Avis Egyesület elnöke.
Kézdivásárhely idén egy kicsivel több pénzt – mintegy 15 millió lejt – fordít az utak, utcák rendbetételére. Tavaly ez az összeg 14,37 millió lejt tett ki. Saját bevételből közel hárommillió lejt szánnak e célra.
Evangelizáció, kiállítás, táncház és szakmai konferencia is része annak a háromnapos rendezvénynek, amelyet a nemzetközi roma nap alkalmából szerveznek Háromszéken.
Tompa Csaba nyugalmazott kovásznai történelemtanárnak köszönhetően a napokban értékes fegyvergyűjtemény került a Székely Nemzeti Múzeum gyűjteményébe.
Több mint egy kilométeres távolságból észlelik, fél másodperc alatt rögzítik a járműveket az e-SIGUR rendszerben használt intelligens radarok. Az ellenőrzésekkel kapcsolatos tudnivalókról a Kovászna megyei rendőrség munkatársai beszéltek a Székelyhonnak.
Kénytelen kiköltözni jelenlegi székhelyéről a Máltai Szeretetszolgálat által működtetett sepsiszentgyörgyi hajléktalanszálló, de a létesítmény továbbra is a Csíki-negyedben fog működni.
A miklósvárszéki Bölönben száz évvel ezelőtt még 17 malom dolgozott a falu pataka mentén, közülük ma egy működik, de villany hajtja. Ettől nem messze a néhai fekete lovas molnáré is áll még – most ezt próbálják megmenteni, újra működőképessé tenni.
Felújítanák a háziorvosi és állatorvosi rendelőt, a polgármesteri hivatal gépparkja számára pedig garázst építenének – döntötte el a gidófalvi önkormányzat. Ezek finanszírozását bele is foglalták a napokban elfogadott költségvetésbe.
szóljon hozzá!