Fotó: Tamás Attila
Az évad első bemutatójaként Szép Ernő Vőlegény című művét láthatja a közönség pénteken este hét órától a Csíki Játékszínben. A darab egy különleges szerelmi történetet mutat be az anyagi világ csábítása és életet meghatározó jellege mellett.
2016. október 14., 11:562016. október 14., 11:56
Szép Ernő 1919-ben írta a Vőlegényt. A darab az első világháborút megelőző hónapokban játszódik, mégis hallatlanul a mához beszél – mutatott rá Parászka Miklós, az előadás rendezője.
„Egy többgyermekes családban vagyunk. Szép Ernő darabjában minden név beszél, így a Csuszik név is elmondja a családról, hogy éppen merre tart a lejtőn. A lányok már felnőttek és dolgoznak a betevőért, a szülők eltartott gyerekként élnek túl. Aztán megcsillan a remény, hiszen a lányok egyike, Kornél a tánciskolában megismerkedik egy fiatalemberrel. A kilátástalan helyzetre kézenfekvő megoldás lenne egy jól szituált vőlegény” – olvasható az előadás színlapján.
Az előadást ma a Bánk bán-bérletesek, október 16-án a Prospero-bérletesek, október 19-én az Arlechino-bérletesek, október 20-án a Rómeó és Júlia-bérletesek, október 23-án pedig a Liliomfi-bérletesek tekinthetik meg. A további bérletes előadások novemberben lesznek.
Szereposztás
Rudi, fogász – Vass Csaba; Kornél, Papa és Anya lánya – Sándor Anna; Papa – Fülöp Zoltán; Anya – Márdirosz Ágnes; Mariska, Papa és Anya lánya: Fekete Bernadetta; Duci, Papa és Anya lánya – Bokor Andrea; Zoli, Papa és Anya fia – Bende Sándor; Fater, Rudi apja – Kiss Ernő; Gyengusné, mozi-zongorista – Bartalis Gabriella; Nusi, táncosnő – Ráduly Beáta; Sári, táncosnő – Zsigmond Éva Beáta; Pimpi, kamester, Nusi férje – Bilibók Attila; Pendzsi, székely szolgáló – Szederjesi Teodóra; díszlet-jelmeztervező: Parászka Máté; rendező: Parászka Miklós.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
szóljon hozzá!