
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Eltűnt kiskorú lányt keres a rendőrség Kovászna megyében. A 14 éves M. Szabina önként hagyta el otthonát, megtalálásában segítséget kérnek. A kiskorút időközben sikerült megtalálni.
2025. április 29., 09:102025. április 29., 09:10
2025. április 30., 09:512025. április 30., 09:51
A fiatalkorú lány eltűnését keddre virradóra jelentette be családja a rendőrségen: információk szerint hétfőn este 11 óra körül önként ment el kovásznai otthonából egy ismeretlen helyre és nem tért haza. Az esetről Ro-Alert üzenetben is értesítették a lakosságot.
Eltűnésekor sárga blúzban, szürke nadrágban és fehér cipőben volt. Mobiltelefon nincs nála.
Mindenkit arra kérnek, hogy aki a kiskorú hollétéről információval rendelkezik, hívja a 112-es segélyhívó számot.
Továbbra is keresik a Háromszéken eltűnt kiskorút – hívta fel a figyelmünket a Kovászna megyei rendőrség, miután tévesen azt írtuk, hogy Brassó megyében megtalálták a lányt. Elnézést kérünk az érintettektől.
Szerdán (április 30-án) a városban azonosították a 14 éves kiskorút, akit a rendőrség keresett, miután április 29-én este elhagyta otthonát Kovásznán. A rendőrök jelenleg azt ellenőrzik, hogy eltűnése során nem esett-e bűncselekmény áldozatául, és később átadják a családjának – írja a Kovászna megyei rendőrség.
A rendőrök 611 járművezetőt teszteltek, 385 bírságot szabtak ki, és 51 jogosítványt vontak be egy ötnapos közlekedésrendészeti akció során Kovászna megyében. Tizennégy sofőr kábítószer hatása alatt, nyolc pedig ittas állapotban ült volánhoz.
Az államelnöknek, a kormánynak, a parlamentnek és a környezetvédelmi minisztériumnak címzett petíciót kezdeményezett a Kovászna megyei Agrosic Közösségi Társulás annak érdekében, hogy a vidék lakóit megvédjék a túlszaporodott medveállománytól.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Több település bejáratánál álló székelykapu került valakik célkeresztjébe Kovászna megyében. A rejtélyes hátterű bejelentés sok fejtörést és nem utolsó sorban fölösleges pénzkidobást okoz az érintett önkormányzatoknak.
Csaknem ötszáz személyt igazoltattak, kilencvenet pedig további ellenőrzésre a rendőrségre kísértek egy sepsiszentgyörgyi nagyszabású rendőrségi akció során. Bírságokat is kiosztottak, elsősorban közrendvédelmi szabálysértések miatt.
Kigyulladt ki egy lakás kedd hajnalban Sepsiszentgyörgyön. A tűz miatt 34 embert kellett kimenekíteni vagy önként elhagynia az épületet, ketten füstmérgezés gyanújával kerültek kórházba.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A Sepsibükszádtól a Szent Anna tó felé vezető út mentén, a patakvölgyben a héten formát öltött a Vinca Minor Egyesület erdei iskolája, melynek létrehozásában sok fiatal is részt vett, akik nyári szabadságuk egy részét az építő kalákára szánták.
Uzsoráskodással, hamis nyilatkoztattétellel és ezekben való cinkossággal gyanúsított személyeknél végeztek házkutatásokat a sepsiszentgyörgyi bűnügyi nyomozók.
Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.
szóljon hozzá!