A beoltottak közül a legtöbben az emlékeztető oltás beadása előtt kapták el a fertőzést
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt két hétben ötezernél is többen fertőződtek meg országszerte az első adag koronavírus elleni védőoltás megkapása után, és több mint ezren az emlékeztető oltás beadását követően. Az oltás után igazolt összes fertőzésnek majdnem a harmada az elmúlt két hétben történt az oltáskampány decemberi kezdete óta. A növekedésre részben magyarázatot az oltási kapacitás folyamatos növelése, de azt is jelzi, hogy sokan idő előtt lazítanak az egyéni védekezési szabályok betartásán.
2021. április 18., 19:102021. április 18., 19:10
A koronavírus elleni védőoltás első adagjának a beadását követően 5221-en kapták el a fertőzést az utóbbi két hétben (március 29-április 11.), a második oltás után pedig 1119-en. Az oltáskampány december 27-ikei rajtja óta az oltás utáni megfertőződéseknek közel a harmada, azaz 29,3 százaléka az elmúlt két hétben történt – derül ki az Országos Közegészségügyi Intézet szerdai jelentéséből.
Az oltás utáni pozitív tesztek számának a növekedésére magyarázatot adhat, hogy
Az intézet jelentése szerint 633-an az emlékeztető oltás után több mint 28 nappal kapták el a fertőzést. Fontos megemlíteni, hogy nem megbetegedésről, hanem megfertőződésről van szó – azt a szakemberek is gyakran hangsúlyozzák, hogy
ugyanakkor az is ismert, hogy a beoltottak egy nagyon kis százalékának a szervezetében nem vált ki megfelelő immunválaszt.
Az oltáskampány december 27-ikei rajtjától április 11-ig összesen 18 630-an fertőződtek meg országszerte az első oltás után, ez a 0,81 százalékát teszi ki annak a mintegy 2,3 millió embernek, akik addig megkapták a vakcina első adagját. Az emlékeztető oltás után összesen 2983-an kapták el a fertőzést december óta. Ez a 0,21 százalékát teszi ki annak a közel 1,4 millió beoltottnak, akik április 11-ig megkapták az emlékeztető oltást is. A második oltás után megfertőződők 45,7 százalékánál, azaz 1363 személynél több mint 28 nappal az emlékeztető oltás után igazolták a fertőzést.
Az Országos Közegészségügyi Intézet szerdai jelentése ugyanakkor 34 olyan, a december-április közti időszakban történt halálesetről is beszámol, amelyek a második oltás utáni tesztpozitivitást követően következtek be. Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy egyik haláleset sem az oltás miatt történt. Az intézet azt is közli a jelentésében, hogy a december 27. óta elvégzett koronavírustesztek 9,2 százalékát végezték el olyanok esetében, akik megkapták a védőoltást.
Tömött sorokban több tízezren állnak sorban reggel óta Ferenc pápa sírjánál a Santa Maria Maggiore-bazilikában, miközben a Szent Péter téren szászötvenezren vettek részt a Pietro Parolin bemutatta vatikáni misén vasárnap – számolt be az MTI.
Mielőtt végső nyughelyére helyezték Ferenc pápát, végső tiszteletadással búcsúztak tőle a szűzanya ikonja előtt a Santa Maria Maggiore-bazilikában. A katolikus egyházfő előtt 200 ezres tömeg tisztelgett a Szent Péter-bazilika előtti téren.
Több médium is élő közvetítést ad Ferenc pápa temetéséről. A Vatican News Youtube-csatornáján is élőben mutatják a temetési szertartás minden mozzanatát. Kövesse ön is rajtunk keresztül!
Elkezdődött Ferenc pápa gyászszertartása a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren, amelyre mintegy kétszázezer hívőt vártak. A Székelyhon percről-percre közvetíti a katolikus egyházfő végső nyugalomra helyezését.
Szombaton helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.
Őrizetbe vett az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSB) egy román állampolgárt, akit az ukrán titkosszolgálatnak való kémkedéssel gyanúsítanak.
A magyar kormány – a nemzeti együttérzés és tisztelet kifejezéseként – nemzeti gyásznapot rendel el Ferenc pápa temetésének napjára, azaz április 26. szombatra – olvasható a Miniszterelnökségnek az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.
Nyolc órán át kellett sorban állnia annak, aki látni akarta a Szent Péter-bazilikában felravatalozott Ferenc pápát szerdán.
Átvitték Ferenc pápa koporsóját a pápa lakhelyéül szolgáló Szent Márta-házból a Szent Péter-bazilikába, ahol az emberek péntek estig róhatják le kegyeletüket ravatalánál.
Magyarország első szabadtéri múzeumát, a zalaegerszegi skanzent 1968-ban nyitották meg.
4 hozzászólás