Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Változatos lesz az időjárás az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap közzétett előrejelzése szerint decemberben. Az év utolsó hónapjában havazások, hóviharok és ködképződés is várható, az átlaghőmérséklet pedig 4–6 Celsius-fokkal csökken novemberhez képest.
2021. december 05., 19:502021. december 05., 19:50
2021. december 06., 08:232021. december 06., 08:23
A meteorológusok ugyanakkor nem zárják ki a szokatlanul magas, 15–20 fokos hőmérsékleteket sem, ha az országba trópusi légáramlatok kerülnek. Az előrejelzés szerint havazásra és hóviharokra főként Munténiában, Dobrudzsában és Moldva keleti részén lehet számítani, elsősorban az alacsonyan fekvő területeket, eső és havas eső ritkábban fordul majd elő ezekben a térségekben.
A korábbi adatokra alapozó prognózis szerint fagypont fölötti átlaghőmérséklet decemberben az ország déli és nyugati részére lesz jellemző. Moldvában, Erdélyben, Máramarosban és a szubkárpáti dombvidéken -4 és 0 fok közötti átlaghőmérsékletek várhatók.
A hegyekben átlagban –6 fok alá hűl le a levegő, a Déli-Kárpátok magaslatain -8 fokos átlaghőmérséklet várható – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap 20 órától hétfő 12 óráig mérsékelt csapadékhullásra és a szél erősödésére lehet számítani a keleti, délnyugati, központi és északi megyékben. A délnyugati régióban a lehulló csapadék mennyisége 15–20 liter, helyenként 30 liter lesz négyzetméterenként. Erdélyben, illetve Moldva központi és északi részében jegesedés is előfordulhat. Szeben, Fehér, Hunyad, Krassó-Szörény, Gorj és Vâlcea megye hegyvidékén, 1700 méter fölött vasárnap 20 órától hétfő 8 óráig elsőfokú hó- és szélriasztás lesz érvényben. Az érintett térségekben hóréteg lerakódása és 70-80 km/h-s sebességű légmozgás várható. Keddtől az egész országban számítani lehet csapadékhullásra, a hegyekben, illetve az északi és északkeleti megyékben havazni is fog.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!