A romániai Let`s Do It csoport a környezetvédelmi minisztériummal közösen megalakította az úgynevezett szemétradar szolgálatot, amely augusztus 26-tól lépett életbe.
2015. augusztus 31., 18:572015. augusztus 31., 18:57
2015. augusztus 31., 22:592015. augusztus 31., 22:59
A civil szervezet egy számítógépes programokat fejlesztő cég támogatásával olyan programot hozott létre, amely letölthető az okostelefonokra. Azok, akik letöltik a programot, képet küldhetnek az erdőben, vízpartokon vagy városok, települések közelében levő szemétkupacokról, megjelölve annak pontos helyét és a hulladék mennyiségét is. A Let`s Do It szervezet honlapjára feltöltött képeket továbbítják az érintett polgármesteri hivataloknak és környezetvédelmi felügyelőségeknek, akik a maguk során kötelesek kivizsgálni az ügyet és elrendelni a szeméthalmok felszámolását. A civilek azt remélik, hogy a jelzett esetek legalább felét megoldják az önkormányzatok, a többit sikerül nekik összegyűjteni, önkénteseik segítségével.
A múlt csütörtökön Marosvásárhelyen tartózkodó környezetvédelmi miniszter dicséretesnek nevezte a civilek kezdeményezését, s reményét fejezte ki, hogy a szemétradar is olyan sikeres lesz, mint a szakminisztérium által bevezetett erdőradar.
„Az erdőradarnak köszönhetően hat hónap alatt 36 százalékkal csökkent a törvénytelen fakivágások száma a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva. Reméljük, hogy ez még csak a kezdet. Nagy szükség volt az erdőradarra, hiszen az országban évente 8,8 millió köbméter fát termeltek ki engedély nélkül. Ez 1,5 millió lejes kárt jelentett, a környezetrombolásról nem beszélve” – mondta a szakminiszter, aki szerint az illegális fakitermelések teljes felszámolása akkor történhet meg, ha megalakul az erdészeti őrség, amelynek létét az új erdészeti törvény szabályozza.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!