Márciusban is lehet megemlékezéseket szervezni a nemzeti ünnep apropóján
Fotó: Tamás Attila
Nemzeti ünnep lett március 27-e, Besszarábia és Románia egyesülésének napja – erről kedden döntött a képviselőház, amely döntő ház volt.
2017. március 14., 18:162017. március 14., 18:16
2017. március 15., 13:292017. március 15., 13:29
260 képviselő támogatta, egy ellene szavazott, hatan pedig tartózkodtak az Eugen Tomac Népi Mozgalom Párt (PMP) képviselője által kezdeményezett törvénytervezet szavazásán – számol be az Agerpres.
A tervezet szerint Románia kormánya, a helyi és központi hatóságok március 27-én kötelesek kitűzni Románia lobogóját, bejátszani Románia himnuszát és az ország címerét ábrázoló pecsétet használni. Az egyesülés ünnepét a helyi és központi hatóságok, civil szervezetek, múzeumok, az ország külképviseletei is megünnepelhetik különböző kulturális és tudományos rendezvények által. Az önkormányzatok anyagilag és logisztikailag is támogathatják ezeket a rendezvényeket.
„1918. március 27-e a román nép történelmének egyik legfontosabb mozzanata. Akkor, 106 évnyi cári megszállás után, Besszarábia visszatért természetes határaihoz, első tartományként, amely Romániához csatlakozott. (...) Kötelességünk megmutatni, hogy megbecsüljük a több százados román értékeket és azokat, akik ránk hagyták ezeket az örökségeket. A román nép hőseinek feledése, a történelem feledése egyenlő az árulással” – mutatott rá a törvény kezdeményezője. Az ügyben a képviselőház volt a döntő fórum.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.
szóljon hozzá!