Fotó: Veres Nándor
Sok aláírót dob vissza az online felület, a végehajrában is ellenszélben zajlik a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) nemzeti régiók védelmében indított európai polgári kezdeményezésének aláírásgyűjtése az írdalá.hu platformon. Pesty László levélben értékeli a mozgósítást a finisben.
2021. május 07., 11:332021. május 07., 11:33
2021. május 07., 11:342021. május 07., 11:34
Ülök a budapesti kampányközpontban, egy egész éjszakás feszült várakozás, egy újabb átvirrasztott éjszaka után. Reggel 9 óra 6 perc van. Végre elhagytuk a 97 százalékot. Még 15 óra, és megtudjuk az eredményt. Ma éjfélkor végleg lezárják a digitális aláíró felületet. A platformot, amely természetesen az utóbbi napokban is leállt párszor, lehetetlenné téve az aláírást. De ez a kisebbik gond.
A fő probléma, hogy a „capcha”, a nem-vagyok-robot funkció az aláírni szándékozók jelentős részét egyszerűen nem engedi be az utóbbi 24 órában. Flamand barátaink folyamatosan küldik a jelzéseket, hogy nem tudnak aláírni. Vannak időszakok, amikor 10 potenciális aláíróból 9 -et visszadob a rendszer. Persze
Persze nagyon nem vagyunk meglepve. Iszonyú ellenszélben csináltuk végig ezt a 15 hónapot. Nem kezdek bele, itthon, és otthon, a szomszédban, vagy akár innen 3 ezer km-re kik, mikor, hogyan próbálták elgáncsolni, vagy csak „szelíden akadályozni” a székelyek uniós aláírásgyűjtését. Nem panaszkodunk. Ünneprontás lenne most károgni. Igen, ünneprontás, mert nagy ünnep a mai nap. Ma zárul le a 15 hónapos kampány, ma éjfélkor megtudjuk, mit produkáltunk.
Ami már biztos, hogy a jóval több mint egy millió online aláírás, a plusz egy csomó papír alapon, és a 7 ország helyett a 10. Most, május 7-én reggel 9-kor. Mert már senki nem veheti el tőlünk Belgiumot sem. Ha nem lesz meg délre meglesz 13 órára. De 15 órára bizonyosan. Vagy délután 4-re. Azután már csak az a kérdés, éjfélkor a 100 százalék fölött hány százalékkal állunk meg. Kell a többlet, mert az összeszámoláskor fel kell készülnünk az egyes helyi bizottságok „jóindulatára” is. Hogy találhatnak majd érvénytelen aláírásokat, és azokat bizony le fogják vonni a végeredményből.
Flamand barátink is egész éjszaka dolgoztak. A flamandok viszik a prímet, a belga eredmény nagy része egyértelműen nekik köszönhető. Twitteren, Facebookon, és Instagramon nyomják két hete. Youtube-on csak szórványosan. És három napja a balti oroszok is meggyőztek egy 30 ezres belgiumi orosz közösséget arról, hogy segítsenek. De így tettek a katalánok is. És az írek is. Az, hogy egy costaricai zsidó barátunk nem csak egy brüsszeli zsidó közösséget állított bele a kezdeményezés támogatásába, de az ott élő muszlimokat is meggyőzte a csatlakozásról, szerintem cseppben a tenger. Igen. Valami ilyesmiről szólt ez az utóbbi 15 hónap.
Donald Trump amerikai elnök a BBC brit közszolgálati médiatársaságnak nyilatkozva kijelentette, hogy csalódott Vlagyimir Putyinban, amiért többszöri próbálkozás ellenére sem tudott egyezségre jutni az orosz államfővel az ukrajnai tűzszünetről.
Az Axiom–4-küldetés négyfős legénysége hétfőn befejezte küldetését a Nemzetközi Űrállomáson, délután elhagyja annak fedélzetét.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
szóljon hozzá!