Bizalmi szavazással kell szembenéznie pénteken a kormánynak: a parlament két háza délelőtt tíz órától együttes ülésen vitatja meg az ellenzéki Nemzeti Liberális Párt (PNL) által a múlt hétvégén benyújtott bizalmatlansági indítványt.
2015. június 11., 22:142015. június 11., 22:14
A liberálisok indítványának témája a külföldön élő románok szavazati joga. Konkrétan azt sérelmezik, hogy a választási törvény módosításába nem foglalták bele a levélben szavazás lehetőségét.
A PNL minden bizonnyal azért választotta ezt a témát, mert a külföldön élő románok hagyományosan a jobbközép pártokra szavaznak, ez bizonyosodott be a tavaly év végi államfőválasztáson is.
Az indítványnak mindazonáltal kevés az esélye arra, hogy megszavazzák.
Bár a PNL arra számított, hogy a Victor Ponta miniszterelnök elleni bűnvádi eljárás nyomán a kormányoldalról is mellé állnak majd, a Ponta ellen beindítani szándékozott bűnvádi eljárás keddi parlamenti elutasítása is jelezte, hogy a kormánykoalíció pártjai összezárnak. Ráadásul a PSD és a Románia Fejlődéséért Országos Szövetség (UNPR) csütörtökön bejelentette: megelőzendő, hogy esetleg egyes honatyák megszavazzák az indítványt, a párt képviselői és szenátorai egyáltalán nem fognak voksolni.
Nem támogatja az indítványt egyértelműen az RMDSZ sem. Kelemen Hunor, a szövetség elnöke az RFI rádiónak nyilatkozva csütörtökön azt mondta: szkeptikus az indítvány sikerét illetően, mivel kizártnak tartja, hogy a kormánypárti honatyák átszavazzanak. Hozzátette: az RMDSZ nem szavaz az indítvány ellen, lesznek olyan honatyák, akik megszavazzák, és lesznek olyanok, akik tartózkodnak.
Közölte: az RMDSZ egy pillanatig sem habozott volna, ha a PNL-lel együtt meglenne a kormánybuktatáshoz szükséges többség. Hozzátette: a kormányt lehet és kell bírálni, de nem a levélben szavazás miatt, mivel annak megoldása nem a kormány, hanem a parlament feladata.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!